BilimNisan 24, 2022

ABD’de ortaya çıkan yeni bir rapor, UFO’larla karşılaştığını tez edenlerde kaynağı bilinmeyen hamileliğe kadar pek çok garip durum yaşandığından bahsediliyor

Kısa bir müddet evvel Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebiyle bir arada kamuoyuna açıklanan büyük ABD hükümet raporları bilgi tabanında ...

Kısa bir müddet evvel Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebiyle bir arada kamuoyuna açıklanan büyük ABD hükümet raporları bilgi tabanında, sav edilen UFO’larla müsabakaların Amerikalıları radyasyon yanıkları, beyin ve hudut sistemi hasarından muzdarip bıraktığı ve hatta kaynağı bilinmeyen hamileliklerden sorumlu olduğu ibareleri dikkat çekiyor.

Doküman veritabanında, 2007’den 2012’ye kadar yürütülen saklı bir ABD Savunma Bakanlığı programı olan Gelişmiş Havacılık Tehdit Tanımlama Programı’ndan (AATIP) 1.500 sayfadan fazla UFO ile ilgili malzeme bulunuyor. Asla saklı yahut çok bâtın olarak sınıflandırılmamış olmasına karşın, AATIP halk tarafından eski program yöneticisi Luis Elizondo‘nun Pentagon’dan istifa etmesi ve medyaya imkansız üzere görünen bir halde hareket eden kimliği meçhul bir uçağın birkaç görüntüsünü yayınlaması ile 2017’de ünlü oldu.

AATIP’nin varlığının ortaya çıkmasından kısa bir müddet sonra, İngiliz gazetesi The Sun’ın ABD kolu, programla ilgili tüm dokümanlar için bir FOIA talebinde bulundu. Dört yıl sonra, yani 5 Nisan 2022’de, ABD Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA), The Sun’a 1.574 sayfa daha malzeme yayınlayarak talebi yerine getirdi.

The Sun’ın belirttiğine nazaran bu evrak deposu, UFO müşahedelerinin beşerler üzerindeki biyolojik tesirlerine ait raporları, görünmezlik pelerini üzere ileri teknolojiler üzerine yapılan çalışmaları ve derin uzay araştırmaları ve kolonizasyon planlarını içeriyor. AATP, The Sun’a verdiği demeçte, dokümanların kimi kısımlarının mahremiyet ve saklılık telaşları nedeniyle kısmen saklandığını söyledi.

Bu dokümanların ortasında dikkat çekenlerden biri, Mart 2010 tarihli İnsan ve Biyolojik Dokular Üzerindeki Olağandışı Akut ve Subakut Alan Tesirleri başlıklı bir rapor. Bu rapor, insan gözlemcilerinin olağandışı gelişmiş havacılık sistemleri tarafından maruz kaldığı ve kimileri ABD çıkarlarına tehdit olabilecek yaralanmaları açıklıyor.

Rapor, tıbbi evraklardan 42 hadiseyi ve insanların UFO’ları da içeren “anormal araçlar” ile karşılaştığı argüman edilen müsabakalardan sonra yaralandığını belirtilen 300 “yayınlanmamış” hadise içeriyor. Raporda, birtakım durumlarda insanlarda yanık yaralanmaları yahut elektromanyetik radyasyonla ilgili öteki durumlar olduğu ve bunların kimilerinin “enerji ile ilgili tahrik sistemleri” kaynaklı olduğu söyleniyor. Ayrıyeten raporda, olağandışı araç müsabakalarına bağlı beyin hasarı, hudut hasarı, kalp çarpıntısı ve baş ağrısı olayları da belirtiliyor.

AATIP’nin bu tez edilen hadiseleri soruşturmak için ne tıp bir inceleme süreci kullandığı muhakkak değil ve Sun, istenen raporların tam içeriğini şimdi paylaşmadı.

Raporda, UFO müşahedelerini inceleyen kar gayesi gütmeyen sivil bir küme olan Mutual UFO Network (MUFON) tarafından derlenen, 1873 ve 1994 yılları ortasında insan gözlemciler üzerindeki UFO müşahedelerinin biyolojik tesirlerinin olduğu tez edilen bir liste de yer alıyor. UFO müsabakalarının bildirilen tesirleri ortasında “kaynağı bilinmeyen hamilelik“, “kaçırılma olayları”, felç ve telepati algısı, ışınlanma ve havaya yükselme tecrübeleri yer alıyor.

Raporda, “birtakım gelişmiş sistemlerin halihazırda konuşlandırıldığı ve ABD’nin tam anlayışına karşı muğlak olduğu hipotezini desteklemek için” kâfi delil olduğu sonucuna varılıyor…

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler