Adobe’dan Çizimlerinizi Yeniden Renklendirecek Yapay Zeka

adobedan cizimlerinizi yeniden renklendirecek yapay zeka vfMMUKLi

Midjourney ve ChatGPT gibi üretken yapay zekâlar tüm dünyayı şekillendirmeye başlamışken, dev şirketler de bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Bu şirketlerden biri de Adobe idi.

Özellikle grafik dünyasının standartlarını kurmayı başaran Adobe, geçtiğimiz hafta ‘Firefly’ adını verdiği yeni üretken yapay zekâ ailesini duyurmuştu. Bugün, bu aileye yeni bir teknoloji daha eklendi.

Vektörleri yeniden renklendirebileceğiz:

2d36c12a16332b5f83bf8df7e6b16745d9c82a63

Her hafta düzenlenen Adobe Firefly canlı yayın buluşmalarının bu haftaki yayınında gösterilen yeni teknoloji, “Recolor vectors (Vektörleri yeniden renklendir” adını taşıyor. Yapay zekâ, “.svg” uzantısıyla elinizde bulunan vektörleri adından da anlaşılabileceği üzere yeniden renklendiriyor.

a8011b4af5e38f2cecac0ec3dd045362e3b8dad5

Yapay zekâ, elbette renkleri rastgele sunmuyor. Platforma bir .svg dosyası yükledikten sonra renk teması seçimleri karşınıza çıkıyor. Vektörü pop-art, sarı taksi, neon ışıklar ve çok renkli galaksi gibi hazır renk paletlerine uygun bir şekilde boyayabiliyorsunuz.

Adobe Firefly’a nasıl erişilir?

23 Mart’ta piyasaya sürülen Adobe Firefly, henüz herkesin erişimine açık değil. Testleri süren yapay zekâ teknolojilerine erişim sağlamak için bir Adobe üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Üyeliğiniz varsa, bu bağlantıya tıklayarak projenin beta programına başvuruda bulunabilirsiniz.

Firefly ailesine katılan vektör renklendirme teknolojisi ise henüz beta kullanıcıları için de kullanıma sunulmadı.