Android’den Windows Bilgisayara Kablosuz Dosya Transferi

androidden windows bilgisayara kablosuz dosya transferi e7ukF7v2

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar arasındaki dosya transferi, kendinizi doğrudan bir markaya adamamışsanız halen büyük bir uğraş olmayı sürdürüyor. Apple ve Huawei’nin ekosistemleri dosya transferini cihazları birbirine eşitleyerek çözerken, Google da Android için bu dünyaya atılmıştı.

Google’ın dosya transferi için çözümü olan Nearby Share yazılımı, Ağustos 2020’de yayınlandı. Fakat o günden bu yana ChromeOS olmayan bilgisayarlara dosya transferi sunmuyordu. Yazılıma en önemli güncellemelerden biri geldi ve artık bu durum da değişti.

Android’den bilgisayara kablolarla uğraşmadan dosya transferi yapabileceksiniz:

f7a3efdd3c66b5086e4452ed3f889d32ceb7c1a7

Nearby Share, 31 Mart’ta aldığı güncellemeyle Android cihazlardan Windows bilgisayarlara hızlı dosya transferine imkân sunmaya başladı. Özellik, şimdilik beta sürecinde seçili bölgelerde kullanıma sunuldu. Neyse ki Türkiye de bu bölgeler arasında yer alıyor.

Ayrıca sadece kendi Android cihazlarınız değil, arkadaşlarınızın Android cihazlarına da doğrudan dosya transferi yapabileceksiniz. Karşımanız gereken tek şart, cihazın Windows bilgisayarınıza yakın olması.

Nearby Share ile Android’den Windows’a dosya transferi nasıl yapılır?

Nearby Share ile Android cihaz ve bilgisayarınız arasında dosya transferi yapmak için Nearby Share Beta uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Uygulamayı edinmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

28f78efec30d5451cd15bedae6cf9a5f94c459ee

Uygulamayı yüklediğinizde dosya transferi yapmak için cihazınızda ‘Paylaş’ seçeneğine basın, ardından ‘Nearby Share’ seçeneğini seçin. Karşınıza, görünürlüğü size açık olan Android cihazlar ve Windows bilgisayarlar gelecek.

83b50053cea5c77d207bcef18cbce04671b319a6

Dosyayı göndermek istediğiniz cihazları seçerek dosya transferini gerçekleştirebilirsiniz.