AppleHaziran 9, 2022

Apple hesap açma adımları – Apple kimliği oluşturma ve sıfırlama – Yeni Apple kimliği oluşturma

Apple markasına ilişkin olan birbirinden farklı aygıtı piyasada görmek ve satın almak mümkün olur. Apple markasına ilişkin olarak üretilen ...

Apple markasına ilişkin olan birbirinden farklı aygıtı piyasada görmek ve satın almak mümkün olur. Apple markasına ilişkin olarak üretilen aygıtları kullanabilmek için bu aygıtlara ilişkin bir kimlik oluşturmak gerekir. Birinci kez Apple markasına ilişkin bir aygıt kullanacak isen kesinlikle gerekli adımları takip ederek kendine ilişkin olan bir kimlik oluşturmak gerekir.

Apple markasının üretimini sağlamış olduğu akıllı aygıtları kullanabilmek için Apple ID sistemine kayıt olmak gerekir. Apple markasına ilişkin olan iPhone seri cep telefonlarında, iPad seri tabletlerde ve Mac seri bilgisayarlarda Apple ID oluşturmak pek kolaydır.

Apple markalara ilişkin olan tablet, bilgisayar ve cep telefonları içerisinde bulunan Apple Store ve iTunes kullanımı sağlayabilmek için kesinlikle Apple ID oluşturmak gerekir. Apple ID oluşumunu sağladıktan sonra iCloud, App Store ve iTunes üzere uygulamalara rahat bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Apple markasının kendi içerisinde oluşturduğu bütün uygulama ve servislere erişebilmeniz için bu markaya ilişkin bir kimliğe sahip olmanız gerekir.

Apple markası altında bir kimlik oluşturabilmek için isim ve soy isim bilgilerini eksiksiz olarak sisteme yazman gerekir. Bu şahsî bilgilere ek olarak doğum tarihi ve mail adresini de siteme yazarak gerekli adımları takip etmen gerekir. Yeni bir Apple kimliği oluştururken takip etmen gereken süreçler çok anlaşılır bir özelliğe sahiptir.

Apple Hesap Açma Adımları (Apple Kimliği Oluşturma)

apple id HgY4

Apple firmasına ilişkin bir akıllı aygıt içerisinde kimlik oluşturabilmek için aygıt içerisinde bulunan “Apple Kimliği” oluştur yönlendirmesini takip etmen gerekir.

  • “Ücretsiz Apple Kimliği Yarat” seçeneğine tıklayarak sizden istenen bilgileri eksiksiz bir formda doldurmanız gerekir.

  • Bu bilgiler içerisinde isim, soy isim ve doğum tarihi yer alır. Bu alanları gerçek bir biçimde doldurduktan sonra ileri tuşuna tıklayarak e-posta adımına geçmen gerekir.

  • Aktif olarak kullandığın e-posta alımı bu alana yazabileceğin üzere “Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın” seçeneğine tıklayarak marka altında yeni bir mail adresi oluşturabilirsin.

  • Gerekli olan bu adımları takip ettikten sonra mail adresini doğrulayarak Apple kimliğini faal hale getirebilirsin.

İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği üzerinden Apple kimliğini daha inançlı hale getirebilirsin.
Apple kimliği oluşturmak için App Store üzerinden de ilgili süreçleri takip edebilirsin. App Store içerisinde yer alan giriş yap seçeneği ile “Yeni Apple Kimliği Yarat” adımına ilerleyerek markaya ilişkin hesabını oluşturabilirsin. Karşına gelen ekranda istenen bilgileri girerek kredi kartı ve fatura bilgilerini de eklemen gerekir. Cep telefonu numaranı girdikten sonra doğrulama adımını sağlaman ileride hesabını kurtarabilmek için avantaj sağlar. Apple marka aygıt ve App Store üzerinden kimlik sıfırlamak da epey kolaydır.

Apple Kimliği Oluşturma, Sıfırlama ve Yeni Apple Kimliği Oluşturma Süreçleri Windows Üzerinden Yapılabilir Mi?

Apple markasına ilişkin bir kimlik oluşturmak için iOS sürüm aygıtlardan birine sahip olma zorunluluğun bulunmaz. Windows sürüm aygıtlar içerisinde de Apple markasına ilişkin olan bir kimlik oluşturmak mümkün olur. Windows işletim sistemini bünyesinde barındıran cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden internete ilişki sağlayarak Apple kimliğini oluşturabilirsin. Bu sistemlere sahip olan aygıtlardan Apple markasına ilişkin olan şahsî hesabını sıfırlama veya kurtarma süreçlerini de sağlayabilirsin.

Windows işletim sistemine ilişkin olan aygıtlar içerisinde Apple ID oluşturabilmek için birinci evvel iTunes’u açarak üst kısımda yer alan menü adımından hesap seçeneğine tıklamak gerekir. Karşınıza çıkacak olan giriş yap adımından “Yeni Apple Kimliği Yarat” butonuna tıklamak sürecin öbür bir adımı olur. Bu adımdan sonra ferdî bilgilerini ve mail hesabını girerek Apple kimliğini oluşturmak mümkündür.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

  • WhatsApp hesap silme ve hesap açma adımları – Whatsapp sıfırlama nasıl yapılır?

  • iCloud hesap açma nasıl yapılır? Giriş ekranı ve indirme linki

  • Instagram hesap açma nasıl yapılır? Instagram giriş ekranı (Kaydol)

  • Steam’de Nasıl Hesap Oluşturulur?

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler