AppleMayıs 5, 2022

Apple, Microsoft’un Surface Book’una benzeyecek çok farklı bir iPad için kolları sıvamış olabilir

Öteki birçok teknoloji şirketi üzere Apple da tertipli olarak geliştirmesi olası yeni aygıtları için patent örnekleri alıyor ve pazar ...

Öteki birçok teknoloji şirketi üzere Apple da tertipli olarak geliştirmesi olası yeni aygıtları için patent örnekleri alıyor ve pazar araştırmasında bulunuyor. Aldığı patentlerin pazara uygunluğunu gördüğünde de ise kolları sıvayarak eserleri geliştiriyor ve tüketicilerle paylaşıyor. Lakin bunun aksini görür ve pazarın olgunlaşmadığını hissederse, alınan bu patentler, Apple’ın “patent mezarlığına” gönderiliyor ve buradan da çoklukla geri dönüşü olmuyor.

Şirket şimdilerde yeni bir patent örneği daha aldı. Patently Apple tarafından keşfedilen yeni patentin yeni bir iPad’e olduğu söylenirken, kullanım formu ve tasarımı Microsoft Surface Book’u andırıyor.

Patent örneğinde, “elektromanyetik tuşlara” sahip çıkartılabilir klavye ile çadır modu, dizüstü bilgisayar modu, tuval modu ve stant modu üzere 4 farklı kullanım formuna sahip olduğu görülen yeni aygıtın dikkat çeken bir öteki noktası ise, işletim sistemi. Bilindiği üzere Apple’ın iPad’lerinde iPadOS kullanılıyor, lakin bu aygıtta iPadOS yerine macOS kullanılacağı belirtiliyor.

Elbette Apple’n böylesi bir aygıtı yapıp yapmayacağı şimdilik belirli değil. Şirketin daha evvel pek çok patenti öldürdüğünü biliyoruz. O nedenle bekleyip göreceğiz.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler