AppleHaziran 8, 2022

Apple, yenilenen CarPlay ile arabanızı büsbütün ele geçirmeyi planlıyor

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği geliştiriciler konferansında yeni jenerasyon Apple CarPlay ile şoförlere heyecan verici yenlikler ...

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği geliştiriciler konferansında yeni jenerasyon Apple CarPlay ile şoförlere heyecan verici yenlikler sunacağını müjdeledi. Firma, arabada bilgi-eğlence tecrübesini yeni bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

Android Auto üzere, CarPlay de zati otomobilinizin dokunmatik ekran paneli aracılığıyla Haritalar, Telefon ve Bildiriler üzere uygulamalara erişmeyi kolaylaştırıyor. Lakin bir sonraki sürümde, CarPlay’in sürat göstergesi, sıcaklık denetimleri ve daha fazlası dahil olmak üzere aracınızın tüm gösterge paneliyle entegre olması hedefleniyor. Yani CarPlay artık yalnızca multimedya ekranınızla sonlu kalmayıp, hayalet gösterge paneline de girişi yapacak üzere görünüyor.

Bu, Apple’ın tam bir araba kullanıcı arayüzü oluşturacağı, CarPlay’in her türlü araç içi ekran biçimine yahut nizamına ahenk sağlayacağı ve birebir vakitte birden fazla ekran için içerik sunacağı manasına geliyor.

CarPlay hayranları için en heyecan verici ayrıntı, yeni yazılımdaki özelleştirilebilirlik seviyesi. Farklı gösterge kümesi dizaynları seçilebilecek, kendi widget’larınızı belirleyebilecek ve Hava Durumu ve Müzik üzere bilgileri direkt görüntüleyebileceksiniz. Doğal olarak Apple Haritalar da sürüş tecrübesinin bir modülü olmaya devam edecek.

Apple yeni jenerasyon CarPlay’in 2023’te geleceğini ve destekleyen arabaların önümüzdeki yılın sonunda ortaya çıkacağını da açıklamış durumda.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler