AppleHaziran 7, 2022

Apple’dan bir müjde daha: İPhone’unuzu artık web kamerası olarak kullanabileceksiniz

Web kameralarını hantal ve yetersiz buluyorsanız, Apple’ın yakında Mac'lerde webcam olarak iPhone kullanımına imkân vereceğini duymak hoşunuza ...

Web kameralarını hantal ve yetersiz buluyorsanız, Apple’ın yakında Mac’lerde webcam olarak iPhone kullanımına imkân vereceğini duymak hoşunuza gidecektir. Yeni bir macOS Ventura özelliği sayesinde, Mac ve iPhone kullanıcıları yakında bir iPhone’u Mac’inize bağlayarak ve onu kablosuz bir web kamerası olarak kullanarak imajlı aramalarını daha kaliteli hale getirebilecek.

Yeni Süreklilik Kamerası özelliği, görüntü akışını iPhone’un art kamerasından alıyor ve ayrıyeten görüntü kalitesini artırmak için hesaplama modlarını destekliyor. Bu modlar, art planı bulanıklaştırmak için Portre Modu ve sizi çerçevenin ortasında tutmak için Merkez Sahne’yi içeriyor.

1zx h1q4

Yine de tahminen de en etkileyici olanı, Apple’ın WWDC 2022’de tanıttığı iki yeni yazılım tabanlı özellik. Bunlardan biri, yüzünüzü aydınlatan ve art planı yoğunlaştıran yeni bir Stüdyo Işığı özelliği. Görüntü içeriği üreticilerinin sık sık kullandığı halka ışığının tesirini taklit ediyor ve bir pencerenin yanında oturup görüntü çekmek için ülkü bir kullanım sunuyor.

Daha da uygunu, iPhone’un ultra geniş açılı lensini kullanarak önden görünümü ve masanın üstten görünümünü tıpkı anda gösteren Masa Görünümü özelliği. Akıllı telefon sürece ve yazılım hilelerinin etkileyici bir sergilemesi olsa da, şimdi manzara kalitesinin ne kadar âlâ olacağı aşikâr değil.

Kullanıcılar uzun vakittir Apple’ın MacBook’larındaki web kamerasından şikayet ediyordu. Bu yeni özellik hem imaj kalitesini artıracak hem de yeni seçenekler getirerek kullanıcıları şad edecek üzere görünüyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler