AppleMayıs 6, 2022

Apple’ın ortaya çıkan yeni patenti, sanal gerçeklik takviyeli bir arabaya mi işaret ediyor?

Apple tarafından alınan şaşırtan bir patent, şoförsüz bir otomobilin ve bir VR başlığının yolcuları seyahatlerinde eğlendirmek için nasıl ...

Apple tarafından alınan şaşırtan bir patent, şoförsüz bir otomobilin ve bir VR başlığının yolcuları seyahatlerinde eğlendirmek için nasıl birlikte çalışabileceğini ortaya koyuyor. Patentte bahsedilen sistem, VR başlık kullanıcıların bir oyuna dalmasına yahut arkadaşlarını ve ünlüleri sanal seyahat arkadaşları olmaları için davet etmesine imkan veriyor.

Patent ayrıyeten kullanıcıların hareket halindeyken bir iş toplantısına nasıl katılabileceğini de gösteriyor. Sanal bir toplantı odasında toplantıyı izlerken bir taraftan da dışarıdaki görüntünün keyfine varabileceksiniz. Bunun, hareket hastalığını azaltacağı düşünülüyor.

Tecrübenin yalnızca görsel olmakla sonlu kalmayacağı da düşünülüyor. Apple’ın, araç içine hava üfleyerek, ses çalarak ve koltukları hareket ettirerek kullanıcılara 4D tecrübesi yaşatma ihtimali de var.

Bu patentin hakikaten uygulamaya konup konmayacağı yahut Apple’ın hakikaten bir VR takviyeli elektrikli araba üretip üretmeyeceği şimdi net değil. Lakin patent, firmanın en azından bu çeşit yeni teknolojilerle ilgilenmekte olduğunu ortaya koyuyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler