AppleHaziran 6, 2022

Apple’ın sır üzere sakladığı VR başlığı, dev bir ismin “dinozor dopingi” ile gelecek

Cumartesi günü yayınlanan bir habere nazaran, Apple'ın söylentileri dolaşan karma gerçeklik başlığı, dinozorların ve Hollywood direktörlerinin ...

Cumartesi günü yayınlanan bir habere nazaran, Apple’ın söylentileri dolaşan karma gerçeklik başlığı, dinozorların ve Hollywood direktörlerinin dayanağıyla gelebilir.

The New York Times’ın söylediğine nazaran şirket, Apple TV Plus belgeseli Tarih Öncesi Gezegen’in (Prehistoric Planet) başyapımcısı olan, Mandalorian ve Iron Man’den de tanıdığımız Jon Favreau ile bu gösterinin dinozorlarını başlığa getirmesi için anlaştı.

İsmi verilmeyen kaynaklardan alıntı yapan The Times, pil gücüyle ilgili süregelen zorlukların, başlığın önümüzdeki yıla kadar sunulmayacağı manasına geldiğini de belirtiyor. Bu haber, aygıtı bugün başlayacak WWDC geliştirici konferansında görmeyi beklemememiz gerektiğine dair daha evvelki haberleri de destekliyor.

VR başlıkları (veya gözlükleri), kullanıcıları sanal objelerle ve birbirlerinin avatarlarıyla etkileşime girebilecekleri dijital bir dünyaya yerleştirmek için tasarlanıyor. AR aygıtları ise dijital objeleri gerçek dünyanın üzerine yerleştirerek farklı bir etkileşim biçimi sunuyor. Aygıtlar, kimileri tarafından bilgi sürecin bir sonraki büyük ihtilaline – metaverse olarak isimlendirilen sanal bir alana – açılan kapı olarak görülüyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler