AppleNisan 23, 2022

Apple’ın yeni kuşak MacBook Air’ine, yani MacBook Air 2022’ye ilişkin birinci görseli internete sızdı

Yaklaşan MacBook Air 2022 ile ilgili pek çok söylenti var. Apple’ın bir sonraki ince ve hafif dizüstü bilgisayarı olarak göreceğimiz Apple ...

Yaklaşan MacBook Air 2022 ile ilgili pek çok söylenti var. Apple’ın bir sonraki ince ve hafif dizüstü bilgisayarı olarak göreceğimiz Apple MacBook Air 2022’in Haziran 2022 tarihinde tanıtılacağı söylenirken, bu defa de yeni MacBook’un render imgesi ortaya çıktı.

Sızan imgeye nazaran Apple MacBook Air 2022, çok farklı renk seçenekleriyle gelecek ve böylelikle cıvıl cıvıl bir imaj sergileyecek. Gelen başka bilgilere nazaran ise Apple MacBook Air 2022; 13.6 inç küçük LED retina ekrana, MacBook Pro’ya emsal bir klavyeye, USB Type-C ve Thunderbolt ilişki noktalarına sahip olacak. Laptop’ın azamî 16 GB bellek ve 20 saatlik pil ömrü ile 2 TB’a kadar depolama kapasitesi sunacağı da söyleniyor. Fakat rastgele HDMI yahut SD kart yuvasından bahsedilmiş değil.

Apple’ın 8 çekirdekli M2 çipi de dizüstü bilgisayara dahil edeceği söylenirken, M2’nin aslında şu sıralar testten geçtiği biliniyor. 8 çekirdek ve 10 grafik çekirdeğini içereceği bilinen M2 işlemcilerin M1 işlemciye misal sonuçlar üreteceği, lakin M1 Pro ve M1 Max kadar güçlü olmayacağı, ama CPU ve GPU verimliliği açısından âlâ grafik çizeceği de bilinenler ortasında.

Elbette, Apple, bu söylentilerin hiçbirini şu ana kadar resmi olarak doğrulamış değil. O nedenle yeni MacBook Air’in nasıl olacağı görmek için beklemekten diğer dermanımız yok.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler