Avrupa’nın 1 numaralı para otoritesinden kripto para çıkışı geldi

Avrupa Merkez Bankası Lideri Christine Lagarde, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerinin “hiçbir kıymeti olmadığı" görüşünde. Lagarde ...

Avrupa Merkez Bankası Lideri Christine Lagarde, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerinin “hiçbir kıymeti olmadığı” görüşünde. Lagarde, tecrübesiz yatırımcıları korumak için kripto para konusunda düzenleme yapılması gerektiğini de söyledi.

Lagarde, Pazar günü yayınlanan Hollanda talk show “College Tour” ile yaptığı röportajda kripto paraların bir pahası olmadığını söyledi. Lagarde, “Hiçbir şeye dayanmıyor. Güvenlik çıpası olarak olarak hareket edebilecek hiçbir temele dayanmıyorlar” dedi.

Lagarde, global siyaset yapıcıları tecrübesiz yatırımcıları korumak için kurallar koymaya çağırdı.

Lagarde, “Bir ödül olacağını düşünen, riskleri anlamayan, her şeyi kaybedecek ve büyük hayal kırıklığına uğrayacak beşerler hakkında telaşlıyım, bu yüzden bunun düzenlenmesi gerektiğine inanıyorum.” dedim.

Lagarde daha evvel önce de dijital para ünitelerinin çevresel tesirlerinin yanı sıra kara para aklama ve yaptırımlardan kaçınmadaki potansiyel kullanımlarıyla ilgili telaşlarını lisana getirmişti.

Birkaç merkez bankası, dijital para ünitelerinin süratli büyümesine cevap olarak nakit yerine kendi sanal alternatifleri üzerinde çalışıyor ve ECB bunlardan biri. Lagarde, dijital bir euronun özel kripto para ünitelerinden ”çok farklı” olacağını söyledi.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler