ChatGPT Destekli Bing, Windows Görev Çubuğuna Eklendi

chatgpt destekli bing windows gorev cubuguna eklendi K59a3ABe

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda son zamanların popüler sohbet botu ChatGPT’yi arama motoru Bing’e getirmişti. Bu güncelleme, yapay zekânın yardımıyla kullanıcılara çok daha gelişmiş bir arama deneyimi sunmayı amaçlıyordu.

Şirket, bugün ise Windows 11 için oldukça önemli bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Açıklamaya göre bu güncelleme, OpenAI’ın ChatGPT’de gördüğümüz teknolojisine dayanan Bing’i de kapsıyor ve arama motorunun kullanım kolaylığını artırmayı amaçlıyor.

Yapay zekâ destekli Bing, görev çubuğuna ekleniyor

11af57578558f34b66efa9183540cb9918655414

Yeni güncellemeyle birlikte yapay zekâ destekli Bing, doğrudan görev çubuğuna eklenecek. Microsoft, böylece tüm arama ihtiyaçlarının bulması kolay bir konumdan gerçekleştirilebileceğini ifade ediyor: “Arama kutusu, her ay yarım milyardan fazla kullanıcısıyla Windows’ta en çok kullanılan özelliklerden biridir. Şimdi de yapay zekâ destekli Bing ile aradığınız cevapları her zamankinden daha hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.”

Bu yeniliği herkesin elde edemeyeceğini ekleyelim. Görev çubuğunda kullanım için yeni Bing’in önizlemesine katılmış olmak gerekiyor. Şirketin açtığı bekleme listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşmak mümkün. Microsoft, yakında yüz milyonlarca Windows 11 kullanıcısının bu yeni arama teknolojisini kullanabileceğini de ekliyor.

1 milyondan fazla kullanıcı tarafından denenen yeni Bing, son birkaç haftada 13 yılı aşan ömründe görmediği kadar ilgiye maruz kalmıştı. Şirket ayrıca, çığır açıcı özelliği Bing ve Edge uygulamalarına getirmişti.

Yapay zekâ destekli Bing, farklı yorumlar alıyordu. Bazı kullanıcılar oldukça başarılı ve eğlenceli olarak nitelendirirken bazıları ise endişe verici sonuçlar gördüğünü söylüyordu. Çıkan bilgilerde, özelliğin yanlış bilgi yaydığı hatta kullanıcılara hakaret ettiği bile görülmüştü. Yine de, bu tarz bir gelişmenin arama motorların geleceği konusunda oldukça önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz.