ChatGPT İçin Makaleleri Analiz Eden Araç Geliştirildi!

chatgpt icin makaleleri analiz eden arac gelistirildi 7AfLluqK

Makale ve oyun yazdırma gibi özelliklere de sahip olan yapay zeka ChatGPT ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Yapay zekanın arkasındaki ekip olan Open AI, bir makalenin yapay zeka tarafından mı yoksa gerçek bir insan tarafından mı yazıldığını tespit etmeye yarayan ücretsiz bir araç tanıttı. ChatGPT için hesap oluşturan herkes, bu ücretsiz araca erişim imkanı yakalayacak.

“Sınıflandırıcı” olarak isimlendirilen bu yapay zeka aracı, oldukça basit bir kullanım imkanına sahip. Kullanıcı, bir makaleyi taratıp, sonucu öğreniyor. Open AI ekibi, ücretsiz hizmetten etkili sonuç alınması için test edilen makalenin 150-200 kelime, minimum 1.000 karakter aralığında olması gerektiğini beyan ediyor. Ancak şirkete göre yine de Sınıflandırıcı‘ya güvenmemek gerekiyor.

Sınıflandırma aracının başarı oranı yüzde 26 (şimdilik)

ad824a4e0551aa82f672121d123cdf64ed31b331

Open AI tarafından yapılan açıklamalarda, Sınıflandırma aracının başarı oranının şimdilik yüzde 26 seviyesinde olduğu belirtildi. Yapay zeka tarafından oluşturulan bir metnin bir iki değişiklikle özgün hale getirilebileceğini hatırlatan Open AI, çocuklar tarafından yazılan veya İngilizce olmayan makalelerde de yanlış sonuçlar alınabileceğini ifade ediyor. Ekip, Sınıflandırma aracının daha iyi sonuçlar vermesi için çalışmaya devam edecek.

Sınıflandırıcı’nın yayınlanması, ChatGPT ile ilgili tartışmaların devam ettiği bir dönemde oldukça önemli. Zira bu yapay zeka ile yazılan makalelerin editörleri işinden edebileceği tartışmaları var. Ayrıca CNET gibi bazı internet siteleri yapay zeka tarafından yazılmış metinleri çoktan servis etmeye başladı. Makaleyi kimin yazdığının anlaşılmasını sağlayacak sağlam bir araç, pek çok tartışmanın geride kalmasını sağlayacaktır.

Open AI’nin Sınıflandırıcı aracına buradan ulaşabilirsiniz.