İnternetNisan 23, 2022

Chrome Web Mağazası’nda yayınlanan eklentiler için yesyeni bir devir, iki yeni rozetle birlikte başladı

Google, Chrome web mağazasında iki yeni rozeti kullanmaya başladı. Chrome eklentilerinin yanında çıkan iki yeni rozetten biri Öne Çıkan, oburu ...

Google, Chrome web mağazasında iki yeni rozeti kullanmaya başladı. Chrome eklentilerinin yanında çıkan iki yeni rozetten biri Öne Çıkan, oburu ise Uygun Yayıncı ismini taşıyor ve her ikisi de artık Chrome Web Mağazası’nda görülebiliyor. Bu rozetler, kullanıcıların inançta kalmasına ve en düzgün eklentileri daha kolay bulabilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Google, Öne Çıkan rozetinin teknik olarak en düzgün eklentileri sunan ve kusursuz bir kullanıcı tecrübesi vaat eden yayıncılara verildiğini söylüyor. Google, bir rozet vermeden evvel eklentileri manuel olarak pahalandırıyor ve en son platform API’lerini kullanıp kullanmadıklarını denetim ediyor.

Güzel Yayıncı rozeti ileyse kullanıcılar, muhakkak yayıncıların kimliklerinin doğrulandığını görebilecekler. Rozeti alan bireylerin ayrıyeten Google hizmetlerinde daima olarak olumlu bir geçmişe sahip olmaları ve Geliştirici Programı Siyaseti ile uyumlu oldukları gösteriliyor.

Google, rozetlerin hiçbirinin yayıncılar tarafından satın alınamayacağını söylüyor. Bunları almak için yayıncıların dayanak sayfası aracılığıyla başvurmaları ve eklentileri aday göstermeleri gerekiyor. Böylelikle Google tarafından bağımsız olarak incelenen rozet müracaatları, kullanıcıları inançta tutmada ve en yeterli eklentileri kullanabilmelerinde faal olacaklar.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler