BilimNisan 29, 2022

COVID-19 aşılarını askıya alan birinci ülke onlar oldu!

Danimarka Hükümeti, sonbaharda yine başlama ihtimalini bir kenarda tutuyor olsa da, yaptığı duyuru ile 15 Mayıs'tan itibaren artık vatandaşlarına ...

Danimarka Hükümeti, sonbaharda yine başlama ihtimalini bir kenarda tutuyor olsa da, yaptığı duyuru ile 15 Mayıs’tan itibaren artık vatandaşlarına aşı daveti yapmayacağını açıkladı.

Danimarka Sıhhat Bakanlığı, yüksek düzeyde bağışıklık seviyesinin yakalandığını düşünüyor ve virüsün artık kritik bir tehdit olmadığı ve denetim altına alındığı kanaatine sahip. Danimarka’nın 5,8 milyon vatandaşının yüzde 81’inin, yahut öbür bir deyişle beş bireyden dördünün eksiksiz olarak aşılandığı belirtiliyor.

Danimarka Sıhhat Bakanı Bolette Søborg, “Aşılama programını sonbaharda tekrar açmayı planlıyoruz. Bu sırada kimlerin aşılanacağını ve hangi aşıların kullanılacağını belirleyeceğiz” dedi.

Danimarka, insanların iki doz aşı ile tam olarak aşılanmış olduğunu kabul ediyor. Ülke, Şubat ayında artan olaylara karşın COVID’i “kritik bir tehdit” olmaktan çıkarmış ve tüm pandemi kısıtlamalarını kaldırmıştı.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler