BilimMayıs 11, 2022

COVID-19 salgını sırasında daima ön planda olan Bill Gates de Koronavirüs’ten kaçamadı

Microsoft ortak kurucusu Bill Gates, Covid-19 testinin müspet çıktığını ve çok hafif semptomlar yaşadığını açıkladı. Gates, açıklamayı toplumsal ...

Microsoft ortak kurucusu Bill Gates, Covid-19 testinin müspet çıktığını ve çok hafif semptomlar yaşadığını açıkladı. Gates, açıklamayı toplumsal medya aracışığıyla yaptı ve tekrar sağlıklı olana kadar kendini izole edeceğini söyledi.

Gates, bildirisinde “COVID testim müspet çıktı. Hafif semptomlar yaşıyorum ve tekrar sağlıklı olana kadar kendimi izole ederek uzmanların tavsiyelerine uyuyorum” dedi. Sonrasında ise “aşı olduğum ve eksiksiz tıbbi bakıma erişebildiğim için şanslıyım” diye ekledi.

Bill Gates, Gates vakfının Covid-19 pandemisinden sonra birinci defa bir ortaya geleceğini ve buluşmaya sanal olarak katılacağını da takipçileri ile paylaştı: “Gates Vakfı bugün iki yıldır birinci defa bir ortaya geliyor ve Teams’de olduğum için şanslıyım. Herkesi görüp sıkı çalışmaları için onlara teşekkür edeceğim.

Milyarder Bill Gates, COVID-19 salgını boyunca fakir ülkeler için aşılara ve ilaçlara erişimin değerini vurgulayan isimlerden biri oldu. Gates Vakfı geçtiğimiz Ekim ayında, düşük gelirli ülkelerde ilaç üreticisi Merck’in antiviral COVID-19 hapının jenerik sürümlerine erişimi artırmak için 120 milyon dolar harcayacağını açıklamıştı.

Gates ayrıyeten, COVID-19 pandemisi sırasında sıklıkla komplo teorilerinin de merkezi olmuştu. Bu teorilerden biri virüsün Gates tarafından üretildiğini söylerken, başkası aşılar aracılığıyla Gates’in insanlara çip enjekte ettiğini sav ediyordu.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler