DALL-E API Yayınlandı: WhatsApp’ta Bile Kullanılabilecek

dall e api yayinlandi whatsappta bile kullanilabilecek bKfXJ3VB

Yazdığınız metne göre görsel oluşturan yapay zekâların en ön planda olan ismi DALL-E 2, bugün heyecanlandıran bir haberle geldi. Platform, paylaştığı duyuruda yapay zekânın uygulama programlama arayüzünün (API) herkese açıldığını duyurdu.

DALL-E API’ının herkese açılması, özellikle geliştiricilerin merakla beklediği bir haberdi. API’ın herkese açılmasıyla birlikte geliştiriciler, DALL-E’nin sunduğu imkânları kendi yazılımlarına entegre etme fırsatı bulabilecekler.

API’ın yayınlanması sadece geliştiriciler için iyi haber değil:

7b8004263df46391325f93270b93d953e348bf6e

DALL-E API’ının yayınlanmasıyla birlikte yapay zekâ, metni görsele dönüştürmek için çok daha fazla veriden faydalanabilecek. API’ın birden fazla platformda ve uygulamada kullanılmasıyla DALL-E yapay zekâsı da daha hızlı bir şekilde gelişebilecek. Böylelikle elde edilen görsellerin metinle paralelliği ve kalitesi de artabilecek.

Peki neler yapılabilecek?

DALL-E API’nın kullanım alanı, tamamen geliştiricilerin hayal gücüne kalmış durumda. Geliştiriciler, bu API ile WhatsApp’ın kendi API’ını kullanarak WhatsApp üzerinden görseller oluşturabileceğiniz bir botu bile yakında kullanıma sunabilir. Hatta yazılımdan anlıyorsanız, bunu siz bile yapabilirsiniz.

API’ı kullanmak ücretsiz olmayacak:

DALL-E API’ından faydalanmak isteyen geliştiriciler, oluşturulacak görsellerin çözünürlüğüne göre görsel başına ücret ödeyecekler. Bu ücretler şu şekilde olacak:

  • 1024×1024 piksel: 0,02 dolar
  • 512×512 piksel: 0,018 dolar
  • 256×256 piksel: 0,016 dolar