BilimMayıs 31, 2022

Dünyanın en sıra dışı hizmeti: Siz ofiste değilken, e-postalarınıza İzlandalı atlar yanıt versin…

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl ...

Önümüzdeki günlerde size çok saçma gelen bir “Ofiste Değilim” e-postası alırsanız, bu e-posta size bir at tarafından gönderilmiş olabilir. Nasıl diye düşünüyor olabilirsiniz fakat bu durum, Visit Iceland’deki “OutHorse Your E-Mail” hizmetini başlatmaya karar veren kimi vizyonerler sayesinde gerçeğe dönüşmüş durumda.

Visit Iceland tarafından yürütülen bir anket, iştirakçilerin yüzde 55’inin tatildeyken günde en az bir kere e-postalarını denetim ettiğini ve yaklaşık yüzde 60’ının, tatilde olmalarına karşın yöneticilerinin bir cevap beklediğini söylediğini gösterdi. Bu yüzden İzlanda, tatildeyken size yardımcı olacak eşsiz bir cevap hizmeti sunmaya karar vermiş.

Muhtemelen “atlara yazmayı nasıl öğrettiler” sorusunun yanıtını merak ediyorsunuzdur. Visit Iceland ve Inspired By Iceland tarafından yayınlanan bir görüntü, bir grubun bir atölyede devasa ahşap levhalarla at boyutunda bir QWERTY klavye üretmeye çalışmalarını gösteriyor.

Daha sonra bu devasa yazı platformu, Ofiste Değilim e-postalarını yazan daktilo atlarının dokunuşunu tamamlamak için art planda İzlanda’nın etkileyici bir görünümüyle dışarıya yerleştiriliyor. Kendi e-postalarınızı Hvítárholt’tan Litla Stjarna Star, Hvammi’den Hrímnir ve Þorkellshó’dan Hekla’nın size yardımcı olmak için beklediği Visit Iceland web sitesi aracılığıyla yazabilirsiniz.

Litla Stjarna süratli lakin uykulu, Hrímnir kararlı ve verimli, tahminen de en değerlisi parlak saçlara sahipken, Hekla ise arkadaş canlısı ve “moda kurumsal sözler konusunda eğitimli.

OutHorse Your Email, alınabilecek en güzel Ofiste Değilim e-posta çeşidi olmanın ve ülkenin reklamını yapmanın şahane bir yolu olmanın ötesinde, İzlanda’nın eşsiz atlarını sergilemek için de yeterli bir fırsat olarak öne çıkıyor. Inspired by Iceland’in bir Facebook gönderisi, “İzlanda atını bu kadar özel yapan birçok şeyden biri, ne kadar renkli olduklarıdır” diyor ve devam ediyor: “40’tan fazla renk ve 100 varyasyon ile hakikaten de tüm dünyadaki en renkli ırklardan biri!

İzlanda atı (Equus ferus caballus), dünyadaki en safkanlardan biri ve beşerler ile tarihî bağları, bu hayvanlar ortasında kimi eşsiz özelliklerin ortaya çıkmasına sebep olmuş. 2016 tarihli bir makale, Orta Çağ İngiltere’sinde MS 850’den bir mühlet sonra atların binicilik için yürüyüşlerini uygunlaştıran bir alelin (bir özelliği belirleyen bir genin atlernatif hallerinden her biri) ortaya çıktığı ve kısa mühlet sonra İzlanda atlarında tespit edildiği sonucuna vardı.

Bu, hayvanları İngiltere’den İzlanda’ya götüren İskandinav yerleşimcilerinin, sürmenin daha rahat olduğu hareketlere sahip olan hayvanları seçmiş ve taşımış olduğunu gösteriyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler