BilimHaziran 2, 2022

Dünya’nın en yaşlı köpeği kaç yaşında? İşte Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Pebbles…

Toy Fox Terrier tipi bir köpek olan Pebbles, 28 Mart 2000'de doğdu, yani şu anda 22 yaşında. Ve sahipleri, yeni unvanının Pebbles'ı ...

Toy Fox Terrier tipi bir köpek olan Pebbles, 28 Mart 2000’de doğdu, yani şu anda 22 yaşında. Ve sahipleri, yeni unvanının Pebbles’ı etkilenmediğini söylüyor. Dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği olan Pebbles, birebir vakitte özel bir müzik zevkine de sahip.

Pebbles’ın sahiplerinden biri olan Güney Carolina, Taylors’tan Julie Gregory, “Uyurken country müzik dinlemeyi çok seviyor” diyor ve ekliyor: “En sevdiği iki country müzikçisi Conway Twitty ve Dwight Yokum.

Pebbles yalnızca 2 kilo yükünde. Julie Gregory, ailenin başlangıçta daha büyük bir köpeği evlat edinmeyi planladığını, lakin onun canlı kişiliği ile aileyi kendisine çektiğini söylüyor. Üç doğumdan 24 yavrusu oldu fakat bir öbür Toy Fox Terrier olan “eşi” Rocky’yi 2017 yılında kaybetti. Veterinerinin kedi mamasının et bazlı protein açısından köpek mamasına nazaran daha güçlü olduğunu söylemesi sebebiyle 2012’den beri kedi maması diyeti uyguluyor.

Pebbles, sertifikasını Mart ayında aldı lakin Guinness Rekorlar Kitabı husus hakkında tweet’ini yalnızca 2 gün evvel yayınladı. Pebbles, bu unvanı country müzik ile ilgili diğer bir köpekten, TobyKeith isminde bir Chihuahua’dan aldı. TobyKeith 21 yaşındaydı ve Pebbles’ın insan ailesi onun daha yaşlı olduğunu fark etti.

Gregory, “Arkadaşlar ve ailemiz, 21 yaşındaki bir köpeğin rekoru almasıyla ilgili gördükleri bir kıssa hakkında ileti atmaya ve aramaya başladı” dedi ve devam etti: “Tüm haberlerde TobyKeith’in öyküsünü görünce başvurdum.

Sahipleri, Pebbles’ın çok sağlıklı olduğunu, fakat dünyanın en yaşlı köpeği olacağını asla hayal etmediklerini söylüyor. Gregory, “Nitekim onur duyduk” diyor ve ekliyor: “Pebbles her şeyde bizimle oldu; inişler ve çıkışlar, düzgün ve berbat vakitler ve o her vakit hayatımızın ışığı oldu.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler