İnternetMayıs 10, 2022

Elon Musk’tan Roscosmos önderine yanıt geldi: “Gizemli bir formda ölürsem, sizi tanımak güzeldi”

Milyarder ile Roscosmos'un lideri Dmitry Rogozin ortasındaki ilgi, Ukrayna'nın Rus güçleri tarafından işgal edilmesi ve Musk'ın ülkeyi ...

Milyarder ile Roscosmos’un lideri Dmitry Rogozin ortasındaki ilgi, Ukrayna’nın Rus güçleri tarafından işgal edilmesi ve Musk’ın ülkeyi desteklemek için Starlink uydularını tekrar yönlendirme kararının akabinde her geçen gün daha da bozuluyor. Mart ayında Musk, Rusya Devlet Lideri Putin’i teke tek dövüşe çağırdı. Rogozin ise, A. S. Puşkin’in “The Tale of the Pope and his worker Balda” yapıtından alıntı yaparak karşılık verdi.

Rogozin, Musk hakkındaki son yorumlarında ise, dünyanın en varlıklı adamını Ukrayna’daki Nazileri desteklemekle suçladı ve adeta tehdit etti: “Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 36. Deniz Tugayı’nın yakalanan kumandanı Albay Dmitry Kormyankov’un sözünden Elon Musk’ın Starlink uydu şirketinin internet terminallerinin askeri helikopterlerle Nazi Azak Taburu militanlarına ve Ukrayna Deniz Piyadeleri’ne Mariupol’a teslim edildiği ortaya çıktı. Elon Musk, bu nedenle, Ukrayna’daki faşist güçlere askeri irtibat sağlıyor. Ve bunun için Elon, ne kadar şaklaban rolü oynasan da, bir yetişkin üzere sorumlu tutulacaksın.

Karşılık olarak Musk, basitçe “‘Nazi sözü, onun düşündüğü manaya gelmiyor” yazdı.

Diğer bir tweet’te de, Rus cumhurbaşkanına karşı çıkan çok sayıda insanın başına gelen bir baht olduğunu söyleyebileceğimiz gizemli bir halde ölmekle ilgili latife yaptı.

Elon Musk, Rus uzay ajansı Roscosmos’un lideri tarafından yapılan tehdide Twitter üzerinden karşılık verdi ve takipçilerine “Gizemli bir biçimde ölürsem, sizi tanımak güzeldi” dedi.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler