Yapay ZekaHaziran 7, 2022

FANUC, Üstün Yük Kapasiteli Yeni R2000iC/190S Robotunu Tanıttı

İmalat sürecine entegre ettiği çok istikametli teknolojilerle geleceğin fabrikasını yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Japonya merkezli ...

İmalat sürecine entegre ettiği çok istikametli teknolojilerle geleceğin fabrikasını yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Japonya merkezli FANUC, üstün tahlillerine bir yenisini ekledi. Yüksek doğruluk oranıyla düşük kusur düzeyine sahip R-2000iC robot kümesinin yeni üyesi R2000iC/190S, kendi klasmanında üstün fark yaratıyor. Robotun 6 eksenli eklemli yapısı, öbür hassas modellerin sunduğu imkanların ötesindeki birçok güçlü vazifesi eksiksiz yerine getiriyor. Yeni modelin en az yanılgıya yer veren yüksek doğruluk oranı, üstün ve muvaffakiyet odakla donatılan yapısı, 190 kg yük kapasitesi ve 2040 mm erişime kadar azamî verimle frezeleme gerçekleştiriyor.

Tek maksadı yüksek doğruluk başarısıyla asgarî hata

Mutlak doğruluğa kalibre edilmiş bir yapı ve prosesle ilgili zorluklar yaşandığında dahi epey âlâ bir performans gösteren yeni teknolojiye sahip R2000iC/190S, iRCalibration Signature teknolojisi sayesinde yüksek performans sunuyor. Bu gelişmiş kalibrasyon tekniği, robotun prosesten kaynaklanan deformasyonları telafi etmesine yardımcı olan ek sensörler kullanılarak destekleniyor. Bunun sonucunda FANUC R-2000iC/190s modeli, üretim ortamlarında kusursuz bir doğrusal ve dairesel yol duruşu gösteriyor. Bu üstün teknolojilerin yanı sıra robotun sağlam boyutları, dayanıklılığın artmasına yardımcı olurken yüksek suratlar ve şiddetli çevrim yörüngeleri içeren uygulamalarda dahi kusurları taban düzeyde tutuyor.

Her atağında üstün performans

Plastik ve reçine üzere materyallerin yanı sıra alüminyum üzere hafif alaşımların ve ahşabın frezelenmesi sürecini de yapan R-2000iC/190s, yüksek doğruluk seviyesi gerektirmeyen uygulamalar için kayda paha bir tasarruf imkanı tanıyor. Yeni modelin altı hareket ekseni ve uzun erişimi, birçok açıdan kusursuz iş modülü erişimine imkan tanıyor.

Başarı için son teknolojiyle donatılmış yapı

Yeni R-2000iC/190S, sırf yüksek performanslı ve üstün güvenilirliğe sahip akıllı bir robot olmakla kalmayıp, performans artırıcı ek FANUC opsiyonları ile kullanıma uygun bir yapıya sahip. Öğretici bir aygıt olarak konvansiyonel iPendant eserine ek olarak en yeni R-30iB Plus kontrolörü destekleyen model, uç işlevciye uygulanan kuvvet ve torku altı hareket derecesinde algılamasını sağlayan FANUC Kuvvet Sensörü dayanağını de sunmakta. Bu özellik, robotun evvelce yalnızca manuel formüllerle mümkün olan fonksiyonları yerine getirebilmesini sağlıyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler