Google Haritalar, Bazı Otomobillerde HD Çözünürlük Sunacak

google haritalar bazi otomobillerde hd cozunurluk sunacak ZnyIdL7I

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan birkaç yıl önce Volvo ve Audi gibi otomotiv sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya gelip, Android Automotive isimli işletim sistemini geliştirmişti. Bu işletim sistemi, adından da anlaşılabileceği üzere otomobillere Android yazılım getiriyordu. Bu işletim sistemi, bazı otomobillerde aktif olarak kullanılıyor.

Öte yandan; Google’ın Android Automotive ile ilgili çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda; yapılan son iyileştirme ise Google Haritalar ile ilgili oldu. Uygulamayı güncelleyen Google, kullanıcılara yüksek çözünürlüklü görüntüler ve çok daha ayrıntılı bilgiler sunmaya başladı. Sürücüler, Android Automotive’deki Google Haritalar ile bugüne dek görmedikleri bir deneyim yaşayacaklar.

Navigasyon HD çözünürlükte çalışacak, bariyerlere kadar tüm ayrıntılar gösterilecek!

dd4f5831d45b4fb62ddebfeba1f28b59df98f666

Android Automotive için Google haritalar, artık HD çözünürlükte görseller sunacaklar. Böylelikle navigasyon ekranı, ilk kez bu kadar kaliteli bir görsel deneyim yaşatacak. Ayrıca sadece HD görüntüler değil, şerit ve yol işaretleri ile bariyerler bile Google Haritalar üzerinde yer alacak. 

82fb21dcca37b94117140d57b06d1cac526bebe0

Android Automotive’in ortaklarından bir tanesinin Volvo olduğunu söylemiştik. Hal böyle olunca da HD harita özelliği, ilk kez Volvo ve şirketin alt markası olan Polestar’da kullanılacak. Volvo EX90 ve Polestar 3, sırf bu özelliği nedeniyle bile tüketiciler tarafından tercih edilecek gibi görünüyor.