İnternetMayıs 6, 2022

Google, tarayıcısı Chrome’a özel bir ekran imgesi editörü eklemeye hazırlanıyor

Neowin'in haberine nazaran, Chrome'un Canary sürümünde yer alan yeni araçlar kullanıcılara web sayfalarının ekran imgelerini alıp üzerine ...

Neowin’in haberine nazaran, Chrome’un Canary sürümünde yer alan yeni araçlar kullanıcılara web sayfalarının ekran imgelerini alıp üzerine daireler, çizgiler, oklar ve kareler üzere farklı formları ekleme ve tekrar boyutlandırma seçenekleri sunacak. Bunların yanı sıra kullanıcılar, fırça halleri, metin yazısı ve daha fazlası üzere düzenleme seçeneklerine de sahip olacak. Microsoft Edge’de de Web Capture ismi verilen benzeri bir özellik bulunuyor lakin bu metotla yakalanan ekran imajları üzerinde yalnızca elle çizim yapmak mümkün.

Şayet bu yeni özelliği denemek istiyorsanız, öncelikle Chrome’un Canary sürümünü sisteminize kurmanız gerekli. Daha sonra chrome://flags adresine gidip “Desktop screenshots” ve “Desktop Screenshots Edit Mode” seçeneklerini faal hale getirmeniz ve web tarayıcınızı yine başlatmanız gerekiyor.

Bir web sayfasının ekran manzarasını almak için, adres çubuğunun en sağındaki “Paylaş” düğmesine basıp “Ekran imajı” seçeneğini seçmeniz, ekran imgesi önizlemesi penceresinde de “Düzenle” düğmesine basmanız gerekli.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler