İnternetMayıs 17, 2022

Google ve Samsung, bu kıymetli alanda güçlerini birleştirmek için anlaştı

Google ve Samsung, geliştiricilerin kullanıcıların sıhhat datalarını Android uygulamaları ve aygıtları ortasında senkronize etmeleri için ...

Google ve Samsung, geliştiricilerin kullanıcıların sıhhat datalarını Android uygulamaları ve aygıtları ortasında senkronize etmeleri için planladıkları Health Connect isimli yeni bir platform için güçlerini birleştirdiğini duyurdu. Bu iş birliği sonucunda Samsung Galaxy aygıtlarını kullanan kullanıcıların sıhhat dataları, Google’ın başka uygulamalarıyla bir arada tek çatı altında senkronize olabilecek.

Google I/O 2022 etkinliğinde açıklanan Health Connect uygulaması ile bir arada Samsung Health, Firbit, Google Fit, MyFitnessPal, Leap Fitness ve Withings uygulamaları senkronize edilebilecek. Şimdilik uygulama takviyesi bu kadar olsa da, yakın gelecekte bu uygulamaların ortasına yenilerinin katılacağı açık.

Health Connect’in 50’den fazla bilgi çeşidini destekleyeceğini açıklayan Samsung, bunlar ortasında aktivite, beden ölçümü, döngü takibi, beslenme, uyku takibi ve hayati dataların olacağını bulunacağını söylüyor.

Samsung Lider Yardımcısı TaeJong Jay Yang yaptığı basın açıklamasında, “Health Connect’in tüm avantajlarını ve potansiyelini ortaya koymak için Google ve başka ortaklarla birlikte çalışıyoruz,” derken, Samsung Health’in bu yıl içinde Health Connect’i benimseyeceğini de doğruladı. Böylelikle Galaxy Watch aygıtlarında ölçülen gerçek ve optimize edilmiş datalar, başka uygulamalarda da kullanılabilecek. Google da bu hususa ait olarak, kullanıcıların her cins verisini hangi uygulama ile paylaşacaklarını denetim edebileceklerini açıkladı.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler