Cep TelefonuNisan 23, 2022

Google’ın popüler uygulaması Google Mesajlar, pek çok Android telefonun pilini “yiyip bitiriyor”

Telefonlarımızda arka planda çalışan tüm uygulamalar nedeniyle, pilin gün boyu dayanıp dayanamayacağı konusunda sürekli bir endişe yaşıyoruz. Ve ...

Telefonlarımızda arka planda çalışan tüm uygulamalar nedeniyle, pilin gün boyu dayanıp dayanamayacağı konusunda sürekli bir endişe yaşıyoruz. Ve bazı uygulamalardaki hatalar, pilin zaman zaman daha hızlı tükenmesine neden olabiliyor.

Bunun son örneği, Android telefonlarda kullanılan Google’ın Mesajlar uygulamasında ortaya çıktı. Yakın zamanda bildirilmeye başlanan bir hata, kameranın arka planda çalışmasına neden oluyor ve bu durum, hem telefonun ısınmasına hem de pilin erken bitmesine yol açıyor.

Google ise hatayı kabul etmiş ve önlemini almış durumda. Google iletişim yöneticisi Scott Westover sorunu bir güncelleme ile düzelttiklerini, bu güncellemenin de telefonlara yayılmakta olduğunu açıkladı. Ancak henüz herkese ulaşmadığı ve bunun da biraz zaman alabileceği unutulmamalı.

Eğer güncelleme size ulaşmadıysa ve telefonunuzun alışılmadık derecede sıcak olduğunu veya pilin özellikle hızlı bir şekilde tükendiğini fark ederseniz, öncelikle Google Mesalar uygulamasını kapatın. Ayarlar > Uygulamalar > Mesajlar > İzinler > Kamera’ya gidip “İzin verme”yi seçerek Mesajlar’ın kameranızı kullanma iznini tamamen reddedebilirsiniz.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler