İnternetMayıs 31, 2022

Google’ın Sokak Görünümü kameraları değişiyor: Artık her yere girebilecekler…

Google Haritalar'ın (Google Maps) sevilen özelliği Sokak Görünümü 15 yaşına girdi ve Google, doğum gününü sokak kayıt hizmetini yeni bölgelere ...

Google Haritalar’ın (Google Maps) sevilen özelliği Sokak Görünümü 15 yaşına girdi ve Google, doğum gününü sokak kayıt hizmetini yeni bölgelere taşıyacak yepisyeni bir kamerayı duyurarak kutluyor.

Evvelki Sokak Görünümü kameraları bir devenin sırtında taşınmış, bir kar motosikletine bindirilmiş ve hatta uzaya bile götürülmüştü. Lakin hizmetin hala haritalandırmadığı birçok bölge bulunuyor. Resmi Google bloguna nazaran şirket, yeni kamerayı bir konut kedisi boyutuna kadar küçülterek bunu değiştirmeyi umuyor.

Yeni kamera yalnızca küçük olmakla kalmayacak, yalnızca 6,8 kg tartısı ile şu anda uzak bölgelerde kullandığı 20 kg yükündeki Trekker sisteminden çok daha hafif olacak. Bu yeni Sokak Görünümü kamerası, her şeyi yapabilen ve sonuç olarak ağır olan bir aygıt olmaktan çok, haritacıların gerektiğinde bileşenleri ekleyip çıkarmasına müsaade verecek halde özelleştirilebilecek modüler bir yapıya sahip.

Google, bu yeni ve daha hafif dizaynın Sokak Görünümü’nün dağ tepeleri yahut yağmur ormanlarının ortası üzere yeni bölgelerden, hatta yalnızca bir kasabanın daha dar sokaklarından geçmesine müsaade vereceğini söylüyor. Ayrıyeten yeni kamera portbagajlı rastgele bir araca monte edilebilir ve bir taşınabilir aygıttan çalıştırılabilir olarak diğer hiçbir özel ekipman gerektirmeyecek. Google, bunun filosunun bir kesimi olarak çalışacak daha sürdürülebilir hibrit yahut büsbütün elektrikli araçlar bulmasına ve hizmeti yeni ortaklarla genişletmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Şu anda yeni kameranın pilot uygulaması yapılıyor. Fakat kameranın gelecek yıl Google Street View filosunun tam teşekküllü bir modülü olması planlanıyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler