499.00 ₺ 'den Başlayan Fiyatlarla Site Sahibi Olun!
Makale Hizmetleri
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Makale Hizmetleri
Makale Hizmetleri

SEO uyumlu makale satın al kararı, bir web sitesini Google arama sonuçlarında üst noktalara taşıyabilmek adına gerekli olan karar zincirinin ilk aşamasıdır. SEO için içerik yazmak, içeriği arama sonuçlarının en üstüne yerleştirmek amacıyla ana sıralama faktörlerini karşılayan makaleler ve metinler üretme işidir. Kalite en önemli faktördür, ancak en iyi sonuçları elde etmek için diğer temel unsurları karşılamamız gerekir.

Google’ın algoritmasının evrimi her geçen gün internetteki en iyi sonucu sunmak için insan bakış açısına giderek yaklaşıyor. Peki SEO için içerik yazmak hala mümkün mü?

Bu evrim sürekli olmasına ve her geçen gün daha da gelişmesine rağmen, Google bir sayfanın içeriğini değerlendirmek için bazı temel faktörleri kullanır. Ve kesinlikle her dijital pazarlamacı şöyle düşünmelidir: Sitemi Google’da en iyi sonuçlar arasına nasıl dahil edebilirim?

Web sitenizin veya işletmenizin ziyaret, etkileşim ve sonuçlarını artırmak istiyorsanız, ana arama motorunun sıralama faktörlerini bilmek gerçek bir gerekliliktir. Bu, SEO’nun ne olduğunun ayrıntılarını anladığımızda netleşir, bunu aşağıdaki videoda inceleyebilirsiniz:

Uygulamada, bir web sitesinin SEO çalışmalarının sonuçlarını getirmesine neden olan birkaç faktör vardır. Bu kılavuzun odak noktası, Google’da organik sonuçlar üretmek için iyi planlanmış bir gönderinin ideal yapısını açık ve doğrudan bir şekilde göstermektir. Fikir, cezaları en aza indirmek ve katılımı ve dönüşümleri artırmaktır.

Google’ın organik aramasında iyi konumlanmanın önemi nedir?

Tüm arama motorları organik (ücretsiz) sonuçlar dediğimiz sonuçlara ve ayrıca ücretli sonuçlara (para kazandıran reklamlar aracılığıyla) sahiptir.

Google şu anda dünyanın en büyük arama motorudur. StatCounter’a göre, bu liderlik mutlaktır: Temmuz 2020’de Google, küresel pazar payının% 92’sinden fazlasına sahiptir. Bing ve Yahoo! Gibi diğer arama motorları çok geride. Bu nedenle, burada arama motorları arasında lider hakkında düşünerek en iyi uygulamaları detaylandırmaya odaklanacağız.

Bu sayı tek başına iyi konumlandırılmanın önemini gösterir. Hangi şirket veya markadan bağımsız olarak herhangi bir hedef kitle veya kişi Google’da günlük aramalar yapıyor. Ve bu aramalarda, bu insanların rakiplerinizi bulmasını istemezsiniz, değil mi?

İçerik oluştururken, yalnızca Google için en önemli gereksinimleri değil, kullanıcıyı da düşünmek önemlidir. Ancak bu yollardan sadece birini seçmek hiçbir zaman gerekli olmadı. Tam tersi. Bugün, SEO hakkında düşünen çok iyi yazılmış makale, kullanıcı açısından çok iyi yazılmış olmalı. Dolayısıyla SEO uyumlu makale satın al kararı verilmişse, mutlaka bu konuda yetkin ve okuyucu doyuran türde içerikler üretilmiş bir ajanstan destek alınmalıdır.

Artık bazı anahtar kelimeleri kalınlaştırmanın ve  bir makaleyi optimize etmek için meta anahtar kelime etiketini eklemenin yeterli olduğu bir zamanda yaşamıyoruz. Bu yazıda size yayınınızla ilk sırayı almanızı sağlayacak bir tarifi vermeyeceğiz, bunun yerine Google’ın iyi gözlerle gördüğü ve sayfanızı değerlendirirken değer verme eğiliminde olduğu bazı pratik ipuçları vereceğiz.

SEO amaçlı içerik yazmak için temel kavramlar

Kaliteli SEO içeriğinin nasıl yazılacağına dair pratik ipuçlarına geçmeden önce, aşağıda sunulan eylemleri anlamanın temeli olan bazı kavramları bilmemiz gerekir.

Organik arama kavramı

Organik arama, arama motoru sonuç sayfalarında (arama motoru sonuç sayfaları veya SERP olarak da adlandırılır) doğal olarak (ücretli olmayan) görünen tüm sonuçları ifade eder.

Bu sonuçlar, arama motorunda kullanıcı tarafından aranan anahtar kelimeye göre ortaya çıkar ve sonuçlar her sitenin sıralamasından aranan anahtar kelimeye kadar sıralı olarak listelenir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın