E-Ticaret
Yazılımları

Göksoy Medya ile E-Ticaret ve E-İhracat Çözümleri.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

E-Ticaret & E-İhracat Nedir?

Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin, üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. E-ihracat ise bu ürün ve hizmetleri yurt dışına, yani yabancı müşterilere satmak anlamına gelir.

Sektöre Özel E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret ve E-İhracat Yazılımları

E-Ticaret Firmaları ile İş Ortaklıkları

Pazar Yerleri ile E-Ticaret

01E-Ticaret Yapmak İstiyorum?

Göksoy Medya ile E-ticaret yapmak isteyen müşterilerimize birden fazla seçenek sunmamız mümkündür. Bunlar özgün yazılımlar olabileceği gibi, E-Ticaret sektöründe öncü olan T-Soft gibi firmalar ile de iş ortaklıkları bulunmaktadır. Öncelikle E-ticaret yapmak isteyen özel kişi veya tüzel kişilik olabilmektedir. Fakat E-ticaret kavramı adından da anlaşıldığı gibi bir ürün veya hizmetin satışa sunulmasını kapsamaktadır. Bu sebeple bir firma kurmanız veya mevcut firmanız üzerinden e-ticaret yapmanız gerekecektir.

Günümüzde e-ticaretin payı gün geçtikte katlanarak artmaktadır. Ürün veya hizmetlerini 7/24 açık bir sanal mağaza üzerinden müşterilerinize sunmak tüm işletmelerin hayalidir. Bu sistemi kurar iken dikkat edilmesi gereken en büyük konulardan biri altyapıdır. Altyapınızın istekleri karşılıyor olması, kullanılabilir olması ve SEO gibi uzmanlık gerektiren alanlara uygun olması önemlidir.

E-Ticaret sitelerinde yönetilebilir bir panel olması olmazsa olmazlardandır. Ürün adetleri gibi dinamik verilerin ise eğer bir ERP programı kullanıyorsanız entegre edilmesi önerilmektedir. Sonraki adımların başında ise ödeme sistemleri ve lojistik gelmektedir. Tüm süreçlerin SSL Güvenlik sağlayıcıları ile sağlam bir altyapının kurulu olması müşterilerinize kusursuz bir alışveriş deneyimi kazandıracaktır.

02E-İhracat Yapmak İstiyorum?

E-İhracat aslında bir e-ticaret sitesinin yurtdışına açılması anlamına gelir. Burada en önemli faktör açılacağınız veya hedef edineceğiniz ülkelerin dil, para birimi, vergileri, kargolama aşamaları gibi konuları, mevcut veya yaptıracağınız e-ticaret sitenize optimizasyonudur.

Farklı bir ülkeye açılacak bir e-ticaret sitesinin, hedef belirlediği ülkeye ait dil hizmeti vermesi son derece önemlidir. Ardından sipariş aşamalarının ilgili dilde anlaşılabilir olması ve uygun para birimi cinsinden sunulması ile , hızlı kargolama seçeneklerinin sunuluyor olması gerekmektedir.

Ürününü yurtdışına sunmak isteyen herkes e-ihracat yöntemi ile kolayca yurtdışına açılabilir. Bunun için yurtdışında yerleşik bir merkez kurmasına bile gerek yoktur. Bu açıdan maliyeti oldukça düşüktür. Bu sayede ürünlerine olan ilgiyi kısa zamanda öğrenerek ülke bazlı çalışmalar ve yatırımlar yapma imkanı bulabilir.

Göksoy Medya, E-ihracat konusunda kendi sunduğu hizmetleri dışında, güçlü iş ortakları ile de çalışmalar yürüterek, müşterilerine en uygun çözümü bulmalarını hedefler, onların her zaman yanındadır. Süreç yönetim desteği verir ve yazılımın tüm optimizasyon sürçlerini denetleyerek kullanılabilir olduğundan emin olur.

03E-Ticaretin Fayda ve Yararları?

E-Ticaret’in faydalarını anlatmak saymak ile bitmez. Günümüzde herhangi bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmayan kişi veya kişiler yok denecek kadar az kabul edilir. En önemli faydalarını kısaca özetlemek gerekirse ;

Bu yararları satıcı ve kullanıcı olarak iki açıdan inceleyebiliriz.

Kullanıcı tarafından yararları

  • Kullanıcıların, evden çıkmadan hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar.
  • Ürün fiyatı araştırmasında oluşacak ulaşım masrafı ortadan kalkar.
  • Daha fazla ürün çeşiti görerek seçme imkanı bulur.
  • İhtiyaclarına uygun ürünü bulmak daha kolaydır.
  • Ürün hakkında, ürünü kullananlar tarafından yapılan yorumlar sayesinde daha net bilgilere sahip olur.

Satıcı tarafından yararları

  • Maliyeti düşük ve her an ulaşılabilir bir mağazaya sahip olurlar.
  • Ürünleri hakkındaki bilgileri detaylı olarak sunar.
  • Talebe göre stok tutar ve satış yapabilir.
  • Dünyada yeni müşteri bulma imkanı yüksektir.
  • Ulaşılabilir Olmak
https://goksoymedya.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_03.png
https://goksoymedya.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_05.png

E-Ticaret & E-İhracat Yapmak İstiyorum?

Göksoy Medya ile iletişime geçerek!
1.Adım

Göksoy Medya ile İletişim Kur

2. Adım

Özet Bilgi ve Gün Planlaması

3. Adım

Planlanan Günde Ziyaret ve Analiz

4. Adım

Stratejik Tespit Sunumu ve Karar

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

E-Ticaret ile Dünya'ya Açılın!

Türkiye ile başlayın ve Dünyaya açılarak işlerinizi büyütün. Göksoy Medya E-Ticaret çözümleri ile hepsi mümkün! Ürünlerinizi 7/24 Açık olacak bir mağazada sunmaya hazırlanın!
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://goksoymedya.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler