AppleMayıs 31, 2022

iCloud şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Şifre değiştirme ve şifre oluşturma adımları

Apple aygıtlarda yer alan bilgi ve dataların yedekleme süreçleri için iCloud hesabı kullanılır. Telefon, bilgisayar, tablet üzere İOS işlemciye ...

Apple aygıtlarda yer alan bilgi ve dataların yedekleme süreçleri için iCloud hesabı kullanılır. Telefon, bilgisayar, tablet üzere İOS işlemciye sahip olan aygıtlarda bulunan pek çok bilgi ve fotoğrafların kaybolmadan saklanması ve depolanabilmesi için kıymetli bir özelliktir. iCloud hesabına yüklenen bilgiler hesaba giriş yapılarak, süratli ve kolay bir formda ulaşılabilir.

iCloud hesabına giriş yaparken kullanıcılar mail adresleri ve şifrelerini kullanarak giriş yapar. Kullandıkları aygıtlardaki evrak, not, fotoğraf, görüntü, müzik ve öteki pek çok bilgiyi iCloud hesabı ile depolayarak saklayabiliriz. Farklı aygıtlarda birebir iCloud hesabını kullanarak öteki aygıtlar ortasında data alışverişini süratli bir halde sağlayabilirsiniz. iCloud hesabına giriş yaparken şifre ve mail adresi istenir. Şifresini unutan kullanıcılar, şifremi unuttum seçeneği ile iCloud hesapları için yeni bir şifre oluşturabilir.

iCloud hesabında şifre sıfırlama süreci yapılabilmesi için adayların Apple kimliğini yazması gerekir. Sırasıyla iCloud şifresinin nasıl değiştirildiğini ayrıntılı olarak inceleyelim.

iCloud Şifresi Nasıl Değiştirilir?

iCloud hesapları için şifre değişikliği yapacak olan kullanıcıların takip etmesi gereken adımları sırasıyla açıklayalım.

  • Öncelikle kullanıcıların icloud.com’a girerek, ‘Apple Kimliğini yahut parolayı mı unuttunuz?’ yazısının üzerine tıklamalısınız.

  • Gelen sayfada sizden Apple kimliğinizi yazmanız istenecek. Apple kimliğinizi yazarak devam et butonuna tıklayın.

  • Apple kimliğiniz ile kullandığınız telefon numarasını açılan ekrana yazın.

  • Telefon numaranızı yazıp devam et tuşuna bastıktan sonra aygıtınıza bildirim gelecektir. Bildirimleri dikkatli bir biçimde okuyarak, verilen süreçleri uygun halde gerçekleştiriniz.

  • Aygıtınızda şifre yenileme süreci içinn gelen ünitelere müsaade vermelisiniz. Bu sürecin akabinde aygıtın parolasını girmelisiniz.

  • Daha sonra çıkan ekranda yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifre değiştirme sürecini tamamladıktan sonra oluşturduğunuz yeni şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz. iCloud hesabınıza, aygıtınız da yer alan yeni dataları yedekleyerek kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

iCloud Şifresi Tüm Aygıtlarda Birebir Formda Mi Değiştirilir?

Apple aygıtlarda bilgilerin depolanması ve yedeklenmesi açısında kıymetli bir yer sahip olan iCloud uygulaması kullanıcılarına pek çok kolaylık sağlıyor. iCloud uygulaması ile aygıt hafızasında da tasarruf yaparak dataları inançlı bir formda depolayabilirsiniz. IOS işletim sistemine sahip olan aygıtlarda yer alan iCloud uygulamasında kullanıcılar giriş yaparken Apple kimliklerini ve şifre ile sisteme giriş yapar. iCloud uygulamasının yer aldığı bilgisayar, telefon ve tabletlerde adaylar giriş süreçleri için bu bilgilere muhtaçlık duyar.

Aygıtlarından iCloud hesaplarına giriş yapamayan kullanıcılar üstte verilen talimatlar ile şifre değiştirme ve sıfırlama sürecini gerçekleştirebilir.

iPhone, iPad, iPod, Mac üzere IOS işletim sistemine sahip olan aygıtlarda şifre değiştirme süreci için Apple kimliğine gereksinim duyulur. Apple aygıtlarda iCloud şifre değiştirme ve sıfırlama süreçlerinde birebir süreç basamakları izlenir. Aygıtlar farklı olsa bile kullanıcılar iCloud hesaplarında şifre sıfırlama süreci için tıpkı süreç basamaklarını takip etmelidir.

iCloud Şifresi Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?

iCloud şifresini oluştururken kullanıcılar şifreleri için farklı zorluk dereceleri seçer. Şifrelerde büyük küçük harfler, sayılar ve semboller kullanılabilir.

Şifre oluşturma süreçlerinde kullanıcılar şifrelerine bir büyük harf, bir küçük harf, sayı ve semboller kullanarak zorluk derecesi yüksek bir şifre oluşturabilir.

iCloud şifre yenileme ve oluşturma süreçlerini bitiren kullanıcılar Apple kimlikleri ve oluşturdukları yeni şifreleri ile iCloud hesaplarına giriş yapabilir. Apple kullanıcıları iCloud hesaplarına giriş yaparken Apple kimliklerini kullanılır. Kullanıcılar Apple kimlikleri ile kontaklı olan mail adreslerini bilmelidir. Şifrelerini başarılı bir formda değiştirdikleri halde giriş yapamayan kullanıcılar, girdikleri şifre ve Apple kimliklerini denetim ederek tekrar yazmalıdır. Harf yahut sayı kusuru yapmış olabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

  • WhatsApp, iCloud ve Messenger İçin Tarihi Bir Karar Yolda!

  • Apple’ın iCloud Konusunda Yaptığı Skandal Yanılgı, Gündeme Oturdu

  • iPhone’dan silnen belge iCloud’dan nasıl kurtarılır?

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler