BilimMayıs 10, 2022

İstanbul’da Eşsiz Bir Teknoloji Merkezi Kuruldu

Professionals Group ve Blue Bolt Danışmanlık, İstanbul'da kurdukları milletlerarası teknoloji merkezi “Sunnvale Labs” aracılığıyla Dijital ve BT ...

Professionals Group ve Blue Bolt Danışmanlık, İstanbul’da kurdukları milletlerarası teknoloji merkezi “Sunnvale Labs” aracılığıyla Dijital ve BT hizmetlerini ihraç edecek. Bu teşebbüsle, yüksek katma bedelli teknoloji hizmetlerinin Türkiye’den yurt dışına ihraç edilmesi, nitelikli iş gücünün ülkemizde koruma edilmesi, maharetlerin Türkiye’de geliştirilmesi, çoğaltılması ve yurt dışına beyin göçünün olabildiğince engellemesini hedefleniyor.

İstanbul merkezli teknoloji merkeziyle global pazara yeni bir soluk getirecek olan “Sunnyvale Labs” kurucularından Professionals Group CEO’su Hasan Sağın, “Sunnyvale Labs, endüstriyel zorlukları coğrafik olarak genişletilmiş bir halde ele alacak yetiye sahip, Dijital ve BT alanlarından seçilmiş profesyonel uzman takımlarıyla eşsiz bir hizmet merkezi olacaktır” derken, Blue Bolt Danışmanlık Kurucusu İhsan Sürmeli, “Türkiye’den nitelikli mühendislik dayanağı talebi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Sunnyvale Labs ile yeni bir dönüm noktası oluşturuyoruz” dedi.

OTOMOTİV ve havacılık sanayilerindeki büyük OEM’lerin Almanya ve Türkiye merkezli mühendislik hizmeti tedarikçisi Professionals Group ve stratejik iş tahlili sağlayıcısı Blue Bolt Danışmanlık güçlerini birleştirerek, İstanbul’da “Sunnyvale Labs” isimli özel bir teknoloji merkezi kurdu. Global pazara Sistem Mühendisliği, SAP ve DevOps yüklü Dijital ve BT hizmetlerinde uzmanlık sunacak olan bu merkezle, yüksek katma bedelli teknoloji hizmetlerinin Türkiye’den yurt dışına ihraç edilmesi, nitelikli iş gücünün ülkemizde koruma edilmesi, maharetlerin Türkiye’de geliştirilmesi, çoğaltılması ve yurt dışına beyin göçünün olabildiğince engellemesi hedefleniyor.

Kendi alanlarında önder şirketler

Professionals Group ve Blue Bolt Danışmanlık, birbirinden farklı firmalar olarak Türkiye’nin yüksek nitelikli iş gücü ve yetkinlik havuzunu, bilhassa küresel IT ve dijital dönüşüm odaklı mühendislik projeleri kapsamında pahalandırmak hedefiyle, farklı kulvarlardaki uzmanlıklarını birleştirerek “Sunnyvale Labs” teşebbüsünü başlattılar. 2011 yılında Almanya’da kurulan ve 2014 yılı itibariyle Türkiye’de de faaliyete geçen mühendislik hizmet sağlayıcısı Professionals Group, otomotivde Mercedes, MAN, Isuzu, Otokar havacılıkta Airbus ve TUSAŞ üzere ana üreticilerin mühendislik gereksinimlerine yönelik proje ve üretim takviyesi veriyor. Blue Bolt Danışmanlık ise Türkiye’de bulunan lokal ve küresel firmalara dijital dönüşüm projelerinde stratejik ve teknik danışmanlık hizmetleri sunuyor, tıpkı vakitte bu şirketlerin Türkiye’ye yüksek teknoloji transferi sağlamaları konusunda teşebbüslerde bulunuyor.

Türkiye’nin bağımsız teknoloji üretimine direkt katkı

Türkiye’ye bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirecek bu merkezin kurulmasıyla, Türkiye’nin bağımsız teknoloji üretimine direkt katkı sağlayacaklarını vurgulayan Professionals Group CEO’su Hasan Sağın, “Organizasyonumuzu optimum yeterlilik, operasyonel çeviklik ve ticari rekabet gücü için yine konumlandırarak, memleketler arası müşterilerimize sunduğumuz hizmeti güçlendirmeye kararlıyız. Sunnyvale Labs, endüstriyel zorlukları coğrafik olarak genişletilmiş bir halde ele alacak Dijital ve BT alanından seçilmiş profesyonel uzmanlardan oluşuyor. Sunnyvale Labs’in eşsiz bir hizmet merkezi olacağına inanıyorum. Sunnyvale Labs, artık klasik sayılacak iş kapsamlarında ucuz iş gücü sağlayıcısı olarak BCC (Best Cost Country) pazarında Hindistan ya da Orta-ve Uzak Doğu Asya ile rekabet etmek gayesi taşımıyor. Sunnyvale Labs direkt ana üreticilerin dijital dönüşüm projelerinde aktif rol alarak, geleceğin teknolojilerini oluşturma sürecinde yer alacak. Ve böylece Türkiye’nin bağımsız teknoloji üretimine direkt katkı sağlayacak” dedi.

Teknolojide yeni bir dönüm noktası

Yurt dışındaki küresel kuruluşların dijital dönüşüm projelerine Türkiye – İstanbul merkezli bir yetkinlik merkezinden hizmet verecek olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Blue Bolt Danışmanlık Ltd Kurucusu İhsan Sürmeli ise şöyle dedi: “Türkiye’den nitelikli mühendislik takviyesi talebi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Türk insan sermayesinin kalitesine inanıyoruz. Global iş dünyasının artan taleplerini karşılayarak dijital dönüşüm seyahatleri boyunca onları desteklemek için değerli bilgi birikimini ve yetkinliklerini koruma etme ve konumlandırmada Sunnyvale Labs ile yeni bir dönüm noktası oluşturuyoruz.”

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler