BilgisayarlarMayıs 31, 2022

Lenovo’nun Yeni ThinkPad Dizüstü Bilgisayar Portföyü Daha Çok Üretkenlik ve İş Esnekliği Sunuyor

Lenovo, ThinkPad portföyüne eklediği son eserler olan, gelişmiş iş birliği ve ilişki özellikleriyle hibrit bir iş gücünü desteklemek üzere ...

Lenovo, ThinkPad portföyüne eklediği son eserler olan, gelişmiş iş birliği ve ilişki özellikleriyle hibrit bir iş gücünü desteklemek üzere tasarlanmış X13 ve X13 Yoga 3. jenerasyon ile ThinkPad L serisi dizüstü bilgisayarların üçüncü kuşağını kullanıcılara sunuyor. CES etkinliğinde tanıtılan en son ThinkPad X1 ve yesyeni Z serisi ile yakın vakitte duyurulan yenilikçi ThinkPad X13s ve yenilenmiş T serisinin akabinde, piyasadaki en kapsamlı dizüstü iş bilgisayarı eser kümelerinden biri, ThinkPad X ve L serileriyle tamamlanıyor.

Lenovo, Barcelona’daki Taşınabilir Dünya Kongresi (MWC) 2022’de de sekiz adet yeni dizüstü bilgisayarımızı tanıtırken de dizaynlarında herkes için daha fazla bağlanabilirlik, bilgiye, bağlantıya ve global iş birliğine daha fazla erişim sunmak hedefiyle yola çıktıklarını aktarmıştı. Taşınabilir Dünya Kongresi (MWC) kapsamında tanıtılan ve büyük ilgi çeken eserlerden biri olarak 28 saat batarya periyodik, Qualcomm Snapdragon işlemcili Lenovo ThinkPad X13s eseri öne çıkmıştı. Tanıtılan bu eserler Türkiye’de de satışa sunulacak.

Tasarım, inovasyon ve kalite

Müşterilere en düzgün seçenekleri sunmak için geliştirilen ThinkPad’de, tasarım, inovasyon ve kalite prensipleri temel alınarak yola çıkıldı. Hibrit çalışmaya güç veren temel özellikleri geliştirmeye ağırlaşan en yeni dizüstü bilgisayarlar, Dolby Voice®, FHD kamera, Wi-Fi 6E1, 5G sub62 ve 4G LTE3 kablosuz WAN ile seçili modellerde batarya seçenekleriyle, taşınabilirliği hedefleyen hafiflik ve uzun pil ömrü ortasında en güzel dengeyi sağlıyor.

Tasarım yoluyla güvenlik

Yeni eserlerde “Güvenilir Platform Modülünü” (TPM) Windows 11 İnançlı çekirdekli bilgisayarlarla birleştiren ThinkShield™ donanım ve yazılım muhafazası, her açıdan güvenliği artırıyor. Sırf Intel® vPro® platformu temelli aygıtlarda sunulan Intel Hardware Shield ile AMD PRO Güvenlik teknolojisine sahip AMD Ryzen™ PRO 6000 serisi işlemcilerde yer alan tamamlayıcı güvenlik özellikleri, ThinkPad’in “tasarım yoluyla güvenlik” ideolojisini ortaya koyuyor. Bunlara ek olarak ThinkPad, daha fazla kullanım kolaylığı için güç düğmesine bütünleşmiş isteğe bağlı parmak izi okuyucu sunuyor.

Etraf dostu akıllı teknoloji

Üçüncü kuşak ThinkPad X13, X13 Yoga, plus L13, L13 Yoga ve L14 and L15 modelleri, Lenovo’nun gerçek paha yaratan bilgisayar teknolojisi sunarak “Herkes için Daha Akıllı Teknoloji” sağlama stratejisini güçlendiriyor. Marka duyurduğu ThinkPad modellerinin hoparlör koruması, batarya braketleri ve AC adaptörlerinde Tüketim Sonrası İçerik (PCC) olarak geri dönüşümlü plastik materyalleri kullanarak, etraf üzerindeki tesirini azaltma çalışmalarını da sürdürüyor. Buna uygun olarak, ThinkPad dizüstü bilgisayarlar yüzde 90 geri dönüştürülmüş ve(ya) sürdürülebilir ambalaj içeriyor ve güç tasarrufu ile etraf standartlarını karşılamak üzere ENERGY STAR® sertifikalı ve EPEAT® tescilli olarak karşımıza çıkıyor.

Güçlü performans eşsiz tecrübe

Windows 11 Pro işletim sistemli en yeni süreç platformları yüksek performans sağlarken, tüm modeller 12. Jenerasyon Intel® Core® işlemcilere sahip Intel vPro ve Intel Iris® Xe grafik işlemci seçeneklerine kadar destekliyor. ThinkPad X13 3. Kuşak ise isteğe bağlı olarak AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemci ve AMD Radeon™ 600M grafik işlemciyle, ThinkPad L serisinde AMD Ryzen PRO 5000 Serisi işlemciyle geliyor. ThinkPad, sahiden değerli olan alanlarda kullanıcı tecrübelerini daha da artırmaya devam ediyor:

· Artık tüm modellerde sunulan Dolby Voice®, uyumlu aygıtlar kullanıldığında sesleri ayırarak daha doğal ve daha az yorucu toplantılar sağlayan mekansal ses teknolojisiyle harikulâde bir konferans tecrübesi sunuyor. Dolby Voice ayrıyeten, hangi toplantı platformunu kullanırsanız kullanın, daha düşük yahut uzaktaki sesleri otomatik ayarlayan dinamik eşitleme ve istenmeyen art plan gürültüsü ve yankıyı azaltan gürültü baskılama üzere özelliklerle hoparlör ve mikrofon performansını optimize ediyor.

· Saklılık için kamera perdesine sahip isteğe bağlı FHD IR kameralar görüntü konferans kalitesini artırırken, Windows Hello oturum açma kolaylığı sağlıyor.

· İrtibat özellikleri konusunda daima öncü olmaya yönelik çalışmalar, takılmadan ilerleyen akıcı konferanslar ve her yerden verimli bulut iş birliği sunuyor. Sunulan tüm yeni ThinkPad modelleri, L13 ve L13 Yoga modellerinde bir birinci olarak daha yüksek Kablosuz WAN (WWAN) temas suratları için 4G LTE seçenekleriyle sunuluyor. ThinkPad X13 3. Kuşak de isteğe bağlı 5G sub6 ile kullanıcılara ultra süratli temas sağlıyor. Ağır ağlarda en âlâ irtibat suratları için ise isteğe bağlı Wi-Fi 6E takviyesi yer alıyor.

· Yüzde 15 daha büyük 115 mm TrackPad, touchpad kullanıcıları için kullanım kolaylığını artırıyor.

Sunulan yeni eserlerde modellerin her birinin üstün özellikleri bulunuyor:

· ThinkPad X13 Yoga ve X13 3. Kuşak modelleri, gelişmiş Dolby Audio® Hoparlör Sistemi özellikli kullanıcıya dönük hoparlörler ve Düşük Mavi Işık teknolojili düşük güç tüketimine sahip Dolby Vision® ekran sunuyor. Intel modelleri de özel tecrübe ihtiyaçlarını karşılamak üzere Intel Evo® platformu üzerinde tasarlanarak sunuldu.

· ThinkPad X13 3. Kuşak, 41Wh ve 54,7Wh pil seçenekleriyle sunulurken, ikinci seçenek %40 daha fazla pil ömrüne4 sahip.

· ThinkPad L14 ve L15 3. Kuşak modelleri daha ince çerçeveler ve daha yüksek ekran/gövde oranlarının yanı sıra, tekrar tasarlanmış form faktörleri ve yeni tasarımı ile artık daha ince ve daha hafif. Bu dizüstü bilgisayarlar, 42Whr, 57Whr ve 63Whr pil seçenekleriyle kullanıcıların daha fazla taşınabilirlik için hafiflik ve daha uzun pil ömrü ortasında seçim yapmasına imkan tanıyor.

· ThinkPad L13 Yoga ve L13 3. Kuşak güçlü işlemcileri ve 16:10 en/boy oranına sahip ekranların yanı sıra, isteğe bağlı olarak, halka açık ortamlarda daha yüksek ekran güvenliği için PrivacyGuard özelliğine sahip yeni 500nit 13,3 inç ekranlarla satışa sunuluyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler