Microsoft Bing’in ChatGPT Kullanım Sınırı Artırıldı!

microsoft bingin chatgpt kullanim siniri artirildi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bundan kısa bir süre önce arama motoru Bing‘e ChatGPT desteği getirmişti. Ancak bu entegrasyon, ilk aşamada bazı sorunlara yol açtı. Kullanıcıların geri bildirimlerine göre Bing’in ChatGPT’si soru sayısı çoğaldıkça saçmalamaya başlıyordu. Hal böyle olunca da Microsoft, kullanıcıların ChatGPT kullanmalarına sınır getirdi. 

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Microsoft Bing’in ChatGPT desteğinin kapsamı genişletildi. Kullanıcılar artık, günde 20 oturum ve 200 soru imkanı yakalamış oldular. Microsoft Bing’in üst düzey yöneticilerinden Michael Schechter, “İşlerin nasıl gittiğini kontrol etmek için 20 oturum 200 soru uygulamasına geçtik.” dedi. 

Sınırsız kullanıma ne zaman geçileceği bilinmiyor

ea740ea04cb1b144917144d4d9c6455d8a42188e

Microsoft Bing’in ChatGPT entegrasyonu ile ilgili en çok merak edilen husus, hizmetin ne zaman sorunsuz ve sınırsız olarak kullanılacağı. İşte bu nokta hala bilinmez. Microsoft, bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Evet 20 oturum 200 soru dönemine geçildi ancak sorun yaşanırsa bu sınır yeniden düşürülebilir.

Microsoft’un yapay zeka girişimleri tüketicilerin ilgisini çekmeye başlamış durumda. Öyle ki Bing, tarihinin en parlak dönemlerini yaşıyor ve hatta kullanıcı sayısındaki artış Google’ın önüne geçti. Ayrıca şirket, geçtiğimiz günlerde de Bing’e DALL-E desteği getirdi. Bu sayede kullanıcıların metin girip, resimler oluşturmasına imkan tanıdı. Şirketin yapacağı her yeni hamle, en büyük rakibi Google’ı rahatsız edecek gibi görünüyor.