İnternetMayıs 2, 2022

Microsoft Edge’e fiyatsız VPN hizmeti geliyor

Microsoft güvenliği ve saklılığı artırmak hedefiyle Edge tarayıcısına fiyatsız bir yerleşik sanal özel ağ (VPN) hizmeti ekleyeceğini açıkladı ...

Microsoft güvenliği ve saklılığı artırmak hedefiyle Edge tarayıcısına fiyatsız bir yerleşik sanal özel ağ (VPN) hizmeti ekleyeceğini açıkladı. “Edge Secure Network” olarak isimlendirilen, Cloudflare dayanaklı VPN servisi şu anda test ediliyor ve güvenlik güncellemesi sırasında tüm Windows kullanıcılarına gönderilecek.

Edge Secure Network etkinleştirildiğinde, kullanıcının web trafiğini şifreleyecek ve internet servis sağlayıcıları tarayıcı üzerinden gönderilen bilgileri göremeyecek. Yeni özellik birebir vakitte sanal IP adresi kullanacağından ötürü, pozisyon takibi yapmak da mümkün olmayacak. Böylelikle, Netflix yahut Hulu üzere servisler, engellendiği ülkelerde de çalışabilecek.

Lakin bu servisin bir eksiği var, o da bilgi kullanımını ayda 1 GB ile sınırlaması. Buna ek olarak, Microsoft hesabına giriş yapmayı gerektirecek. Bu da, Microsoft’un aslında kimin VPN kullandığını takip etmesine imkan veriyor.

Güncellemeyi alan kullanıcılar VPN’i Ayarlar kısmından İnançlı Ağ kısmından etkinleştirebilecek.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler