Microsoft’tan ChatGPT Destekli Yeni Arama Motoru: Bing

microsofttan chatgpt destekli yeni arama motoru bing G2fMwmwl

Son zamanların en çok konuşulan yeni teknolojisi ChatGPT, dev şirketlerin de ilgisini çekiyor. Microsoft, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir blog gönderisinde yapay zeka destekli arama motoru Bing’i tanıttı. Teknik olarak geliştirilen bu yeni Bing, Open AI’nin ChatGPT’den daha güçlü olan yeni nesil bir dil modelini getiriyor.

Microsoft önümüzdeki haftalarda Bing’in önizlemesini milyonlarca kişinin erişimine açmayı ve yakında bir mobil deneyim önizlemesi de sunmayı planladığını aktardı. Diğer yandan, ilk Microsoft kullanıcıları ise ChatGPT aramasını içeren yeni Bing deneyimine bugün itibarıyla erişim sağladı.

Erken erişim bazı kullanıcılar için açıldı

3412e8114a9a4af1284b833c70e48c26a6d45421

Microsoft, davetiye alan bazı kullanıcılarına sistemin içeriğini yayınladı. Şirket, “Web için yapay zeka destekli yardımcı pilotunuz olan Yeni Bing’in erken önizlemesine erişmenizi sağlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Şirket ayrıca ChatGPT Bing deneyimini kullanmaya başlayan kullanıcılardan geri bildirimlerde bulunmasını da istedi. 

Microsoft, App Store’da uygulamanın olduğunu söylese de, şimdilik mobil deneyimin henüz hazır olmadığını aktardı. Edinilen bilgilere göre henüz mobilde ChatGPT desteği bulunmuyor. 

Microsoft’un bu yeni arama motoru Bing, kullanıcıların karmaşık sorular sormasına izin veren ChatGPT desteğini içerecek. Sohbet robotu, tıpkı webdeki ChatGPT gibi insan benzeri bir konuşma tarzıyla kullanıcılara yanıt verecek.

Yeni Bing ChatGPT aramasını deneyimlemek isteyen kullanıcılar, Bing.com adresine giderek, bekleme listesine isimlerini yazdırabiliyor. Microsoft, Bing’in başvurulan bölgelerde kullanıma açılması halinde kullanıcılara bir e-posta gönderecek.