BilimHaziran 5, 2022

NASA, uzaydan gelen manzaraları oyun haline getirdi ve herkes için yayınladı: İşte Roman Space Observer

Son periyotta birbiri gerisine yapılan uzay araştırmaları büyük heyecan yaratırken bunun oyunlara yansıdığına da şahit oluyoruz. Fakat yayınlanan ...

Son periyotta birbiri gerisine yapılan uzay araştırmaları büyük heyecan yaratırken bunun oyunlara yansıdığına da şahit oluyoruz. Fakat yayınlanan bu oyun farklı; çünkü direkt olarak NASA tarafından sunuluyor.

Hubble Uzay Teleskobu, kozmosun görkemli imgelerini insanlığa ulaştırmasıyla tanınıyor. NASA ve Avrupa Uzay Ajansı’nın ortak projesi olan Hubble Uzay Teleskobu üzerinden toplanan dataların yapay zeka ile işlenmesi sonucu ortaya çıkan imgelerden bugüne kadar çok sayıda araştırmada faydalanılırken, ondan daha uygun olan bir teleskop var ki o da Nancy Grace Roman uzay teleskobu. Karanlık güç ve karanlık unsur çalışmaları üzerine ağırlaşan bu teleskop, Hubble’dan 100 kat daha yeterli bir görüşe sahip olmasıyla biliniyor.

NASA gönüllüleri bu teleskoba dikkat çekmek için özel bir oyun geliştirdi ve bunu NASA’nın web sitesinde yayınladı. Tarayıcınız üzerinden çabucak oynamaya başlayabileceğiniz retro esintili dizaynıyla dikkat çeken Roman Space Observer isimli oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler