İnternetMayıs 31, 2022

Netflix, yaşadığı düşüşe karşın, Disney Plus üzere rakipleri karşısında sanılandan çok daha güçlü üzere görünüyor

Görünüşe nazaran Netflix, akış hizmetlerinde yaşanan büyük rekabet fırtınasına dayanabilecek güce sahip. Deadline tarafından bildirildiği üzere ...

Görünüşe nazaran Netflix, akış hizmetlerinde yaşanan büyük rekabet fırtınasına dayanabilecek güce sahip.

Deadline tarafından bildirildiği üzere, Birleşik Krallık data şirketi Omdia tarafından yürütülen yeni bir araştırma, Netflix’in en az 2026’ya kadar dünyanın en tanınan yayın hizmeti olmaya devam edeceğini öne sürüyor. Şirket, Disney Plus’ın daha süratli bir oranda büyümeye devam edeceğini, fakat en büyük rakibini evvelden düşünüldüğü kadar süratli bir biçimde gölgede bırakamayacağını varsayım ediyor.

Netflix, bu yılın Ocak ve Mart ayları ortasında 200.000 abone kaybetti ve bu sayının Haziran sonunda iki milyonu aşması bekleniyor. Lakin Omdia’nın söylediğine nazaran, 2026’da Disney Plus’ın 240 milyon civarında abonesi olacakken Netflix 260 milyon abonesiyle biraz daha önde kalmaya devam edecek.

Netflix abone tabanının önümüzdeki dört yıl içinde sadece yaklaşık 40 milyon artacağını öne süren Omdia’nın bulguları, şirketin gidişatında dramatik bir değişiklik öngörmüyor lakin datalar tekrar de beklenilen düşüşün ertelendiğini gösteriyor.

Netflix ve Disney Plus, Mart 2022’de sırasıyla 221,6 milyon ve 137,7 milyon toplam abone sayısı bildirdi.

Mart 2022 – Akış hizmetleri abone sayıları

Omdia ayrıyeten 2026 yılına kadar HBO Max ve Prime Görüntü‘nun her ikisinin de yaklaşık 150 milyon aboneye hizmet vereceğini ve Peacock ve Paramount Plus‘ın bloktaki sonraki en tanınan iki akış hizmeti olacağını kestirim ediyor.

Omdia Kıdemli Yöneticisi Maria Rua Aguete, bulgular hakkındaki bir açıklamada şunları söyledi: “Artan maliyetlerle başa çıkmak açısından, tüketiciler meskende kendi cümbüşlerinden öbür harcamaları kısmayı tercih ediyor. Aslında, [bizim] anketimizin gösterdiği üzere, öbür harcamalardaki kesintiler onların ekstra hizmetlere abone olmalarına imkan tanıdı.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler