İnternetMayıs 16, 2022

Netflix’ten yeni sürpriz: Akış devi, yeni bir canlı yayın özelliği üzerinde çalışıyor

Netflix, yaklaşmakta olan doğaçlama dizilerini ve güldürü spesiyallerini canlı yayınlamayı planlıyor. Netflix, bu sistem üzerinde çalıştığını ...

Netflix, yaklaşmakta olan doğaçlama dizilerini ve güldürü spesiyallerini canlı yayınlamayı planlıyor. Netflix, bu sistem üzerinde çalıştığını inkar etmiyor lakin şimdi geliştirilme sürecinin erken etaplarda olduğu açık.

Deadline, başka örneklerinin yanı sıra, yaklaşan Dance 100 ve yıllık Netflix Is A Joke şenliğinin setleri üzere rekabetçi gösterilerde canlı oylama yapmak için teknolojiyi kullanılabileceğini söylüyor. Lakin yeni özellik için şimdi bir tarih verilmiş değil.

The Wall Street Journal da Cuma günü, şirketin kısa mühlet evvel kültür yönergelerini güncelleyerek “sanatsal ifade” başlıklı yeni bir kısım eklediğini bildirdi. Bu kısım, potansiyel çalışanlara kıymetleriyle uyumlu olmayabilecekleri projeler üzerinde çalışmaları gerekebileceğini belirtiyor.

Şirket, dokümanda şunları söylüyor: “Hizmetimizdeki her şeyi herkes sevmeyecek yahut kabul etmeyecek… ve Netflix’in muhakkak sanatkarları yahut sesleri sansürlemesine karşı izleyicilerin kendileri için neyin uygun olduğuna karar vermelerine müsaade veriyoruz. Rolünüze bağlı olarak, ziyanlı olduğunu düşündüğünüz başlıklar üzerinde çalışmanız gerekebilir. İçerik genişliğimizi desteklemekte zorlanıyorsanız, Netflix sizin için en âlâ yer olmayabilir

Netflix, The Journal’a son 18 ayını çalışanlarla kültürel sıkıntıları tartışarak geçirdiğini söyledi. Şirket, iş arayanların “Netflix’in onlar için gerçek şirket olup olmadığı konusunda daha şuurlu kararlar vermelerine” yardımcı olmak için yönergeleri düzenlediğini söylüyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler