BilimMayıs 31, 2022

Plan-S Birinci Uydusu Connecta T1.1’i Uzaya Fırlattı

Her geçen gün büyüyen, 30’u aşkın ülkede mühendislik, sistem entegrasyonu, anahtar teslim tesis uygulamaları, endüstriyel denetim sistemleri, IoT ...

Her geçen gün büyüyen, 30’u aşkın ülkede mühendislik, sistem entegrasyonu, anahtar teslim tesis uygulamaları, endüstriyel denetim sistemleri, IoT ve data analitiği üzere uçtan uca hizmetler sunan ve imza attığı başarılı projelerle Türkiye’nin ismini yurt dışında duyuran Kontrolmatik Teknoloji, iştiraki Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri tarafından üretmiş olduğu birinci uydusu Connecta T1.1’i, “SpaceX Falcon 9 Transporter 5 Mission” roketi ile birlikte Florida, Cape Canaveral Kennedy Uzay istasyonundan başarılı bir halde fırlattı.

Dünya yörüngesinde bilimsel ve teknolojik misyonlar yürütecek

Dünya yörüngesinde bilimsel ve teknolojik misyonlar yürütecek Connecta T1.1 gerçekleştirmesi planlanan uydu ve uzay yatırımlarının da birinci simgesi olacak. Türkiye’de birçok açıdan birincilere imza atan Connecta T1.1’in atılmasıyla ilgili görüşlerine yer veren Kontrolmatik

İdare Heyeti Lideri Sami Aslanhan; “Türkiye’de uydu teknoloji alanlarında çalışan özel dal firma sayısı çok fazla değil. Biz, Kontrolmatik olarak bu alan ile yakından ilgileniyor, objelerin interneti ve uydu haberleşmesi ile ilgili yaptığımız projelerle de ismimizden sıkça kelam ettireceğimize inanıyoruz. İştirakimiz Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri’nin gerçekleştirdiği ARGE ve inovayon çalışmalarının sonucu ortaya çıkan Connecta T1.1 uydumuzun başarılı bir biçimde fırlatılması bizler için büyük bir gurur” dedi.

“Uzay ve havacılık kesimine öncülük edeceğimize olan inancımız tam”

Connecta T1.1’in gerçekleştirilmesi planlanan uydu ve uzay yatırımlarının birinci simgesi olduğuna değinen Aslanhan; “Üretime, AR-GE’ye ve yüksek teknolojiye verdiğimiz bedelle birlikte ülkemizin havacılık ve uzay endüstrisine bulunacağımız katkıdan ötürü da çok heyecanlıyız. Şirketimizi her geçen gün ileriye taşıyacak, iş hacmimizi artıracak yeni paydaşlık ve yatırımlarımız ile birlikte büyümeye devam ederek uzay ve havacılık bölümüne öncülük edeceğimize olan inancımız tam.” dedi.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler