BilgisayarlarMayıs 31, 2022

Qualcomm’un FastConnect teknolojisi, AMD Ryzen’li PC’lere geliyor: FastConnect nedir, ne işe tarayacak?

AMD Ryzen yongaları tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlar, Qualcomm ile yapılan yeni bir iştirak sayesinde çok yakında WiFi suratında ...

AMD Ryzen yongaları tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlar, Qualcomm ile yapılan yeni bir iştirak sayesinde çok yakında WiFi suratında önemli boyutta performans kazanabilir. Çünkü işlemci devi Qualcomm, FastConnect’i AMD Ryzen işlemcili bilgisayarlara getirdiğini duyurdu. Bu, Wi-Fi 6 ve 6E kontaklarının yakında daha fazla aygıtta kullanılabileceği ve 3.6 Gbps’e kadar indirme suratlarına erişebileceği manasına geliyor.

Qualcomm FastConnect 6900’e sahip birinci seri işlemciler, AMD Ryzen PRO 6000 serisinden oluşacak. AMD’nin bu işlemcileri daha çok profesyonel kesim dizüstü bilgisayarlara sunulacak ve böylelikle profesyonel kullanımlarda yüksek süratte WiFi muhtaçlığı karşılanacak.

AMD OEM Müşteri Bilgi Süreç Genel Müdür Yardımcısı Jason Banta, “Yüksek bant genişliğinde Wi-Fi idaresi, kurumsal BT yöneticilerinin işletim sistemi çalışmıyorken bile meseleleri tespit edip düzeltmeleri için kıymetli bir araçtır,” derken, yapılan basın duyurusunda bu işlemci ve FastConnect’e sahip olacak birinci bilgisayarlar olarak Lenovo ThinkPad Z Serisi ve HP EliteBook 805 Serisi’nin ismi geçiyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler