Sadece Konuşarak Kod Yazabileceğiniz “Hey GitHub” Tanıtıldı

sadece konusarak kod yazabileceginiz hey github tanitildi kjG4bAz7

Yazılımcıların, geliştiricilerin ve tasarımcıların olmazsa olmazlarından olan GitHub, sıradan kullanıcılara göre “yazılım ya da mod indirilecek bir siteden” çok daha fazlası. İçerisinde barındırdığı hizmetler sayesinde yazılımcıların evlerinde bile olsalar ekipçe çalışabilmelerini sağlıyor ve açık kaynak kodlu yazılımlara herkesin destek vermesini mümkün kılıyor.

Hatırlarsanız GitHub, geçtiğimiz yıl tanıttığı “kodlama yardımcısı” yapay zekâsı “GitHub Copilot”u tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmuştu. Bugün ise devrim niteliğindeki yeni sistemi Hey GitHub’ı tanıttı.

Klavyeye gerek duymadan kod yazabileceksiniz

7c663b0f4998f415e4a2fab2d1e9c6c4013e85cd

Hey GitHub sistemini kullanarak yazılımcılar, klavyeye ihtiyaçları kalmadan basit fonksiyonları yapay zekâya yazdırıp Visual Studio gibi yazılımları da kullanabilecek. Ancak bu yazılım sayesinde kodlama bilmeden kod yazabileceğini düşünüyorsanız size kötü bir haberimiz var. Hey GitHub, aslında sadece sesle kodlama yapmanızı sağlayan bir araç olarak çalışacak.

Kullanım kolaylığı konusunda Siri ve Google Asistan ile aynı seviyede kolaylık sağlayan bu sistem, yapay zekâ kullanarak siz kodlamayı sesli okurken yaptığınız ufak tefek yanlışları da kodun geneline uygun olarak düzenleyecek. Bu sayede dil sürçmesinden kaynaklanan yanlışların önüne geçilecek. Ayrıca Hey GitHub ile Visual Studio’daki projelerini çalıştırabilir ve zen modunu kapatıp açabilirsiniz.

Hey GitHub yazılımı, yakın zamanda test edilmesi için GitHub Copilot kullanıcılarına sunulacak. Eğer halihazırda Copilot’u kullanıyorsanız burada bulunan bağlantıyı kullanarak Hey Github’ın bekleme listesini kaydolabilirsiniz.