Samsung Bixby, Sesinizi Taklit Edip Aramalara Yanıt Verecek

samsung bixby sesinizi taklit edip aramalara yanit verecek vIVZ2IDi

Teknoloji devi Samsung, yaptığı bir açıklamayla sanal asistanı Bixby’e bazı yenilikler getirdiğini duyurdu. Şirket, yeni güncellemeyle kullanıcı deneyiminin iyileştirilirken akıllı asistanın performansının ve yeteneklerinin geliştirildiğini ekledi.

Asistana gelen özelliklerden biri, kullanıcıların gelen aramalara cevap vermesini sağlamak için sesini klonlayabilmesi. Daha da açacak olursak buradaki ana fikir, sesli olarak cevap veremediğiniz bir ortamdayken yapay zekânın sizin sesinizle buna cevap vermesi. Bunun için sizi arayan kişiye metin olarak yanıt yazmanız gerekecek ve yapay zekâ tarafından oluşturulmuş sesinizin bir kopyası o kişiye iletilecek.

Bu özellik, şimdilik yalnızca S23 serisinde Korece olarak mevcut

5295ad94e95714ce83ff8fd12dd3c4cb03c2fe09

Kişiselleştirilmiş seslerin şu an için yalnızca S23, S23+ ve S23 Ultra’da Korece olarak mevcut olduğunu belirtmek gerek. Şirket, kullanıcıların farklı cümleler kaydedebileceğini; bu şekilde de Bixby’nin analiz ederek onların seslerinin bir kopyasını oluşturabileceğini söylüyor. Ayrıca, yakın zamanda aramalara ek olarak diğer Samsung uygulamalarında da bu özelliğin kullanılmasının planlandığı Samsung tarafından bildiriliyor.

Bixby Metin Araması’na İngilizce desteği geldi

Sesli aramalara metinden ses özelliğiyle cevap vermenin yeni bir şey olmadığını belirtmemiz gerek. Bixby Metin Araması olarak bilinen ve yakın zamanda One UI 5 ile tanıtılan bir özellik, asistanın aramalara yapay zekânın sesiyle cevap vermeyi sağlıyordu. Yani Bixby, yazılan metinleri kendi sesiyle okuyarak aramaya yanıt verebiliyordu.

Bugün de bu özellik için İngilizce dil desteği geldiği duyuruldu. Bixby Metin Araması, şimdiye kadar yalnızca Korece ile sınırlıydı. Bu özelliğin, S23, S23+, S23 Ultra, Z Fold4 ve Z Flip4’te kullanılabildiğini de eklemeden geçmeyelim.