Cep TelefonuNisan 23, 2022

Samsung, elektrikli araba pillerinde kullanılan yığınlama teknolojisini akıllı telefonlarına taşımak istiyor

Samsung SDI'nin elektrikli araç (EV) pil üretimindeki tecrübesi, yakında taşınabilir pazar için de devreye girebilir. Şirketin, artan kapasiteye ...

Samsung SDI’nin elektrikli araç (EV) pil üretimindeki tecrübesi, yakında taşınabilir pazar için de devreye girebilir. Şirketin, artan kapasiteye sahip akıllı telefon pilleri üretmek için KONUT pillerinde kullanılan yığınlama teknolojisini kullanmayı planladığı bildiriliyor. Bu teknolojiye geçmek, pil kapasitesini yüzde 10 artırabilir. Yani klasik bir 5.000 mAh pil boyutu ile birebir boyutta 5.500 mAh pil kullanmak mümkün olabilir.

Akıllı telefon pil kapasitelerini artırmanın tahlili KONUT stili yığılmış pil dizaynına geçmekse, Samsung SDI bunu neden şimdiye kadar yapmadı? Bunun nedeni, geçişin hiç kolay olmaması. Samsung’un Seul’deki Cheonan tesisinde yığın tip akıllı telefon pilleri üretmeyi planladığı bildiriliyor. Kesim kaynaklarına nazaran şirketin üretim çizgilerini değiştirmek için en az 85 milyon dolar yatırım yapması bekleniyor.

Şimdi, bu yeni pil dizaynını Galaxy akıllı telefonlarımızda ne vakit göreceğimiz konusunda bir vakit çerçevesi yok, lakin Galaxy S23 serisi için kullanılması mümkün olabilir.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler