Cep TelefonuNisan 23, 2022

Samsung’un 3nm Exynos işlemcilerinde sorun yaşadığı, bunun da Galaxy S23 satın almayı zorlaştıracağı tez ediliyor

Samsung Galaxy S23 serisinin piyasaya sürülmesine hala dokuz ay olmasına karşın, kimi sıkıntılar yaşanabileceğine dair erken haberler geliyor ...

Samsung Galaxy S23 serisinin piyasaya sürülmesine hala dokuz ay olmasına karşın, kimi sıkıntılar yaşanabileceğine dair erken haberler geliyor. Business Post isimli Koreli bir site, Samsung’un 3nm Exynos çip setinin seri üretimindeki gecikmeleri ayrıntılandıran bir haber yayınladı. Bu habere nazaran şirket, bu yeni, muhteşem küçük çiplerden kâfi ölçüde üretmekte zorlanıyor.

Gecikmelerin nedeni net bir halde belirtilmiş değil. Lakin, Asya’daki birçok bölgenin hala Covid-19 karantinaları içerisinde olmasının en değerli nedenlerden biri olabileceği düşünülüyor.

Samsung, hem kendi telefonlarında kullandığı hem de Vivo üzere öbür markalara da sattığı Exynos çip setlerini üretiyor. Galaxy S22 serisi için, Avrupa yahut Asya’da satılan telefonlar Exynos çiplerine sahipken, ABD’deki (ve Türkiye’deki) telefonlarda Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon çipler kullanılıyor.

Business Post’un yazısında Galaxy S23 serisinden ismiyle bahsedilmiyor, lakin 2023 yılında Apple’ın iPhone’larında da 3nm çip setlerinin kullanılmaya başlayacağını öne sürüyor. Tekrar de, Galaxy S23 telefonları muhtemelen iPhone’lardan yaklaşık dokuz ay evvel piyasaya sürülecek ve Apple’a bir bileşen kaynağı oluşturmak için kâfi vakit verebilir.

Samsung, bir sonraki Exynos çip setinden gereğince üretmekte hakikaten zorlanıyorsa, Galaxy S23 serisinin Avrupa dahil birtakım bölgelerde satın alınması sıkıntı olabilir. Daha evvel de pek çok farklı teknoloji eserinde benzeri durumlarla karşılaşmıştık.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler