BilgisayarlarHaziran 10, 2022

Samsung’un yeni OLED laptop ekranı, Dünya’da bir Birinci olmayı başardı

Küçük ve orta uzunluk paneller için Dünya’nın En Büyük OLED Ekran Üreticisi pozisyonunda olan Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için ...

Küçük ve orta uzunluk paneller için Dünya’nın En Büyük OLED Ekran Üreticisi pozisyonunda olan Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği Dünya’nın Birinci 240Hz OLED Ekran Panelini duyurdu. Güney Koreli şirket, panelin seri üretimine şimdiden başlamış. Bu da çok geçmeden bu ekranları dizüstü bilgisayarlarda görmeye başlayacağımızı gösteriyor.

Şirketin dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği birinci 240Hz OLED paneli, 15.6 in büyüklüğünde ve QHD çözünürlüğe sahip. 1.000.000:1 kontrast oranı, 0.2 ms reaksiyon mühleti VESA DisplayHDR 600 sertifikası üzere değerli bedellerin sahibi olan ekran, gerçek siyahlar, geniş renk gamı ve düşük mavi ışık emisyonu ile epey argümanlı görünüyor. OLED paneller esasen son derece süratli reaksiyon müddetleri ile bilinirken, artık bir de buna 240Hz yenileme suratının eklenmesi, bu ekrana sahip dizüstü bilgisayarlarda sürükleyici bir oyun tecrübesi manasına geliyor.

Samsung Display’in 15.6 inç OLED paneli birinci olarak MSI Raider GE67 HX ile piyasaya çıkacak. Windows 11 işletim sistemi ile donalı üst seviye oyun bilgisayarı, Intel’in 12’inci jenerasyon Core i9 işlemcisine ve NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti ekran kartına sahip. Ekranın daha sonra öbür markaların dizüstü bilgisayarlarında da yer alması bekleniyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler