İnternetMayıs 11, 2022

Şifre paylaşımı, reklam… Netflix’te yeni periyot sanılandan yakın olabilir

Netflix zati bir müddettir, açık bir biçimde hesaplarını öbürleri ile paylaşan kullanıcıları daha fazla ödemeye zorlamaktan kelam ediyor ...

Netflix zati bir müddettir, açık bir biçimde hesaplarını öbürleri ile paylaşan kullanıcıları daha fazla ödemeye zorlamaktan kelam ediyor. Ayrıyeten reklamlı, daha ucuz bir abonelik seçeneği de her vakit masada görünüyordu.

Şimdiyse, CEO’lardan biri olan Reed Hastings, bu gelişmelerin çok yakında gerçekleşeceğini açıkça ortaya koydu ve reklam takviyeli yayıncılığa en geç “gelecek yıl içinde” başlayabileceklerinden kelam etmeye başladı. Çalışanlara yönelik gönderilen yakın tarihli bir şirket içi yazışma, yöneticilerin artık 2022’nin son üç ayında bir noktada reklam katmanını tanıtmayı hedeflediklerini ve şifre paylaşımını engellemeye başlayacaklarını belirtiyor.

Disney Plus, Mart ayında reklam takviyeli akış planları olduğunu açıklamıştı. Apple TV Plus hariç, Netflix’in yayın yapan tüm rakiplerinin reklam dayanaklı yayın yaptıkları yahut yapmayı planladıkları biliniyor.

Netflix son devirde abonelik fiyatlarını da artırmıştı, lakin düşen abone sayısı ve artan maliyetler firmanın acil olarak yeni gelir modelleri bulmasını gerektiriyor üzere görünüyor.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler