İnternetMayıs 5, 2022

Spotify, Roblox Spotify Adası ile metaverse’e adımını atmaya hazırlanıyor

Birçok şirket metaverse’e girmeyi planlıyor yahut aslında bir biçimde girmiş durumda. Bu kervana artık Dünya’nın en tanınan müzik akış ...

Birçok şirket metaverse’e girmeyi planlıyor yahut aslında bir biçimde girmiş durumda. Bu kervana artık Dünya’nın en tanınan müzik akış servislerinden biri olan Spotify da katıldı. Spotify, Spotify Island isimli bir Roblox etkileşimli alanı aracılığıyla metaverse’e girdiğini duyurdu. Burada kullanıcılar müzik yapabiliyor, sanal yerlerde müzik dinleyebiliyor ve çalan sanatkarların özel sanal eserlerine erişebiliyor.

Spotify’ın Roblox adası, markasına uygun bir dizayna sahip. Uygulamalarından tanıyacağınız yeşil biçimler, renkler ve simgelerle dolu. Oyunlaştırma tecrübesi de sunuluyor. Örneğin etraftaki kalpleri toplayarak fiyatsız eserler alabiliyorsunuz. Spotify, özel oyun içi sanal eserlerin sanatkarlara hayranlarla irtibat kurma ve para kazanma bahtı vereceğini söylüyor. Şirket, satışların bir kısmının sanatkarlara gideceğini açıkladı, lakin bir yüzde belirtmedi.

Spotify, birinci “temalı deneyiminin” birkaç hafta içinde başlayacağını da söylüyor. K-Pop’un metaverse dünyasına uyarlanması olan K-Park, kullanıcılara Stray Kids ve SUNMI sanatkarlarıyla etkileşim kurma yeteneği verecek. SUNMI’nin ve Stray Kids’in resmi eserleri de satışta olacak.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler