İnternetMayıs 5, 2022

TikTok’un sevilen özelliği, tüm görüntü tecrübesini değiştirmek için Instagram’a geliyor 

TikTok'un tam ekran kısa görüntü formatının büyük başarısı, Instagram'ı hayli etkilemiş üzere görünüyor. Instagram, şu anda ana ekranında tam ...

TikTok’un tam ekran kısa görüntü formatının büyük başarısı, Instagram’ı hayli etkilemiş üzere görünüyor. Instagram, şu anda ana ekranında tam ekran modunu test ediyor. Gaye, tüm ekranı kaplayan görüntülerle TikTok’unkine emsal biçimde sürükleyici bir tecrübe yaşatmak.

Instagram kullanıcıların görüntüleri izlemek için daha fazla vakit harcamasını istiyor. Facebook’taki kullanıcılar vaktinin yüzde 50’sini görüntü izleyerek geçiriyor. Instagram için bu oran şu anda yüzde 20 civarında.

Tam ekran görüntü modundayken kullanıcılar alttaki çubuğu kullanarak Reels, profil ve alışveriş kısımlarına erişebiliyorlar. Yeni gönderi ekleme, beğenileri görüntüleme ve Messenger/DM seçenekleri de üst çubukta bulunuyor. Kaldırılan tek şey, Kıssalar çubuğu. Onu da görüntülemek için biraz aşağı kaymak kâfi oluyor.

Instagram’daki tam ekran modu şu anda test etabında ve özelliğin ne vakit genel kullanıma sunulacağına dair bir bilgi verilmiş değil.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler