İnternetMayıs 16, 2022

Twitter, tweet’lerin altında görünecek yeni bir etiketi test etmeye başladı

Twitter, bir tweet'in muharriri karşılığınızı beğendiğinde görünen yeni bir "Muharrir Tarafından Beğenildi" etiketini test ediyor. Android ...

Twitter, bir tweet’in muharriri karşılığınızı beğendiğinde görünen yeni bir “Muharrir Tarafından Beğenildi” etiketini test ediyor. Android uygulamasında yeni etiketin görüldüğü tezlerini yansıtan ekran imajları, Twitter’dan bir sözcü de doğruladı.

Şu ana kadar anladığımız kadarıyla, bir tweet’in müellifi bir cevabı beğendiğinde, hem karşılığı bırakan hem de onu görüntüleyen öteki bireyler tarafından görülebilen bir rozetle işaretleniyor. Etiket dünya çapında test ediliyor, birçok ülkedeki kullanıcıların etiketi tespit ettiğine dair ekran imgeleri paylaşılıyor.

Yeni etiket, TikTok’un bir kullanıcının bir paylaşımına yapılan yorumu beğendiğinde yanına koyduğu “Yaratıcı bunu beğendi” rozetine benziyor.

Twitter’ın yeni etiketi, onu zati kalabalık olan bir tweet’e dikkati dağıtan yahut gereksiz bir ek olarak gören birtakım kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Öte yandan, birtakım kullanıcılar, bilhassa tweet’lerinin ünlüler üzere kıymetli bir kullanıcı tarafından beğenildiğini göstermek istiyorlarsa, bunu güzel bir ek olarak görebilirler. Bir tweet’in çok sayıda karşılık aldığı ve asıl göndericinin direkt cevap vermek zorunda kalmadan bunlardan birkaçını vurgulamak istediği durumlar kelam konusu olabiliyor.

Etiket hala test evresinde ve Twitter’ın resmi olarak tüm kullanıcılara sunmayı planlayıp planlamadığı bilinmiyor.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler