İnternetMayıs 4, 2022

Twitter’ın beklenen tweet düzenleme özelliği, işte bu türlü görünecek…

Jane Manchun Wong'un paylaştığı yeni bir ekran imgesi, düzenlenen tweet'lerin Twitter web sitesindeki başka kullanıcılara nasıl görüneceğini ...

Jane Manchun Wong’un paylaştığı yeni bir ekran imgesi, düzenlenen tweet’lerin Twitter web sitesindeki başka kullanıcılara nasıl görüneceğini gösteriyor. Tweet’lenen içeriğin altında, “Düzenlendi” sözünün yanında, bir de kalem simgesi bulunuyor ve böylelikle bunun yepyeni tweet olmadığını anlayabiliyorsunuz. Wong bu mevzuda daha fazla detay vermedi, bu nedenle “Düzenlendi” üzerine tıklayıp gönderinin geçmişini görmek mümkün mü, şimdi bilmiyoruz.

Nisan ayının başından beri Twitter’ın tweet düzenleme seçeneği sunmak üzerinde çalıştığını biliyorduk, fakat bu özelliğin tüm Twitter kullanıcılarına yayılmasına hala çok uzak olduğunu düşünüyorduk. Özelliğin nasıl çalışacağı hala bilinmeyen fakat daha fazla detay sızmaya devam ediyor. Örneğin, Nisan ortasında, Alessandro Paluzzi de biraz aksine mühendislik yaptıktan sonra yeni düzenleme özelliğinin birtakım ekran imajlarını göstermişti.

Özellik daha detaylı hale getirildiğinde ve Twitter Blue kullanıcıları için geldiğinde, nasıl berbata kullanılabileceğini görmek için daha gerçek bir dünya ortamında test edilebilir. Biraz daha ince ayar yaptıktan sonra, Twitter nihayet bu özelliği tüm kullanıcıları için kullanıma sunmaya hazır hissedebilir.

paylaş
Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler