AppleMayıs 11, 2022

USB-C girişli bir iPhone, Lightning girişli bir Android… Ve artık de karşınızda, USB-C takviyeli Apple AirPods…

Ken Pillonel, dünyanın USB-C irtibat noktasına sahip birinci iPhone'u ve Lightning girişli birinci Android telefonuyla birtakım etkileyici ...

Ken Pillonel, dünyanın USB-C irtibat noktasına sahip birinci iPhone’u ve Lightning girişli birinci Android telefonuyla birtakım etkileyici aygıtlar ile karşımıza çıkmış bir isim. Ve artık, uzmanlığını telefonların ötesine taşımış ve dünyanın birinci USB-C AirPod’ları ile biraz farklı bir aygıt kategorisine geçiş yapmış durumda.

Yayınladığı yeni bir görüntüde Pillonel, Apple aygıtlarını şarj etmek için birden fazla kablo çeşidine muhtaçlık duymanın yarattığı kasvetle uğraş etmenin bir yolu olarak ürettiği en son aygıtını anlatıyor. Standart bir çift AirPods aldıktan sonra, bir USB-C temas noktasını Apple’ın tescilli Lightning kontağı ile muvaffakiyetle değiştirerek, iPad Pro yahut MacBook için kullandığınız kablo ile kulaklıkların kutusunu ve kulakiçi kulaklıkları şarj edebildiğini söylüyor.

Bu çalışmanın ilhamını nereden aldığı sorulduğunda Pillonel, mantığının hayli kolay olduğunu söyledi: “Her gün hangi Apple eserlerini kullanıyorum ve hangileri hala Lightning girişine takılı kalıyor?” Pillonel, USB-C ile çalışan bir AirPods kutusu oluşturmanın bir Android telefona Lightning ilişkisi eklemekten daha güç olduğunu söylüyor: “Bitmiş eserin nasıl görünmesi gerektiğine dair yüksek standartlar belirlediğim için daha zordu.

Öteki bir zorluk da, Pillonel’in yakın gelecekte tüm projeyi açık kaynak haline getirmeyi planlamasından ötürü, muvaffakiyetini başka şahısların kendi aygıtlarında tekrarlamalarının bir yolunu bulmaktı: “[Girişi] AirPod’lar için yepisyeni bir yedek modül olacak biçimde oluşturdum. Yalnızca eski Lightning irtibatını çıkarmanız ve yeni USB-C devresini takmanız kâfi.

Telefon
Whatsapp
Teklif Al
E-Posta
Projeler